LAJMI I FUNDIT:

Bottega Veneta lançon koleksionin e çantave “kraft”, të bëra 100 për qind nga letra e ricikluar

Bottega Veneta lançon koleksionin e çantave “kraft”, të bëra 100 për qind nga letra e ricikluar

Bottega Veneta kohët e fundit ka lançuar një linjë të re çantash të bëra nga letra prej kartoni, e çertifikuar me 100 për qind riciklueshmëri.

Reklama

Brendi ka rritur iniciativat e saj të gjelbra në vitet e fundit, ndërsa kërkesa për opsione që moda të jetë ‘miqësore’ me natyrën po vazhdon të rritet.

Së fundmi, është koleksioni i saj i çantave i cili po bënë ndryshimin, i krijuar nga letra e riciklueshme.

E quajtur “Kraft Paper”, linja e fundit ribën disa nga modelet më ikonike të çantave të markës me letër të riciklueshme, duke i dhënë produktit përfundimtar një pamje të rrudhur natyrshëm.

Vetë lënda e parë është trajtuar ashtu që çanta me bazë letre të ketë mbrojtje shtesë dhe cilësi të papërshkueshme nga uji.

Shumica e çantave në koleksion mbështeten me një kornizë magnetike të veshur me lëkurë viçi, pra nuk janë vegane. /Telegrafi/

Në trend Femra

Më shumë
Konfuzioni i pasarelave: Pamja e ngjashme me Bella Hadid shkaktoi bujë në industrinë e modës

Konfuzioni i pasarelave: Pamja e ngjashme me Bella Hadid shkaktoi bujë në industrinë e modës

Moda
Syzet e mëdha të zeza që i duam: Zgjidhni ndër pesë variante stilesh

Syzet e mëdha të zeza që i duam: Zgjidhni ndër pesë variante stilesh

Aksesorë
Kendall futi pardesynë poshtë fundit dhe në fakt duket mirë!

Kendall futi pardesynë poshtë fundit dhe në fakt duket mirë!

Moda
Fëmijët që bëjnë këto 12 gjëra, kanë tru ‘shumë të ndjeshëm’ dhe ky konsiderohet një avantazh

Fëmijët që bëjnë këto 12 gjëra, kanë tru ‘shumë të ndjeshëm’ dhe ky konsiderohet një avantazh

Prindër dhe fëmijë
Java e 11-të e shtatzënisë: Bebja juaj mund të gogësijë, të thithë dhe të gëlltisë në mitër, kurse ju përgatiteni për urth

Java e 11-të e shtatzënisë: Bebja juaj mund të gogësijë, të thithë dhe të gëlltisë në mitër, kurse ju përgatiteni për urth

Shtatzëna
Shpenzoi 34 mijë euro në operacione për të pasur ‘trupin perfekt’ dhe nuk është penduar

Shpenzoi 34 mijë euro në operacione për të pasur ‘trupin perfekt’ dhe nuk është penduar

Femra
Kalo në kategori