LAJMI I FUNDIT:

Aktualisht modeli i flokëve më i kërkuar: Frizura që nuk kërkon përdorim të tharëses së flokëve

Aktualisht modeli i flokëve më i kërkuar: Frizura që nuk kërkon përdorim të tharëses së flokëve

Keni dëshirë të madhe për një ndryshim të modelit të flokëve, por nuk jeni e sigurt se çfarë forme dhe gjatësie dëshironi?

Epo, nëse ndiqni tendencat e modës, atëherë duhet të keni dëgjuar për bobin e chopped ose bobin shaggy.

Sipas LookFantastic’s Beauty Trends Report, kërkimet për modelin e flokëve të bobit chopped në vitin 2023 u rritën me 550%, duke e bërë bobin choppy tani për tani më të popullarizuarin në botë.

Për ata që ende nuk dinë për cilin model bëhet fjalë – e bart aktorja Jenna Ortega, e cila ka arritur famë botërore me rolin në hitin Neflix “E mërkura”, transmeton Telegrafi.

Parukieri i Jena Ortegas, David Stanwille, i cili është një adhurues i madh i prerjeve të flokëve bob, e përshkroi atë si “flokë të shkurtër, të ashpër dhe mrekullisht rebelë”.

Reklama

Ndryshe nga bobi klasik, Davidi i preu flokët Jenna-s shkallë-shkallë, në mënyrë që të duken sikur ajo i preu vetë, thjesht shumë më joshës.

Dhe tani, për të gjithë ata që e duan këtë model flokësh, David dha disa informacione se si të bëni bobin e përsosur të prerë në një bisedë me Glamour.uk.

“Së pari zgjidhni gjatësinë e dëshiruar që ju përshtatet, sepse kur të filloni me një prerje flokësh të shkallëzuar, do të dalë pak më e shkurtër nga sa keni planifikuar, ndaj bëni kujdes. Një truk tjetër – edhe pse ky model flokësh duket i ashpër, sigurohuni që të dyja anët të jenë simetrike. Dhe së fundi, do të ishte mirë që thjesht t’i thani flokët në mënyrë natyrale, pa i tharë apo hekurosur, sepse çështja është që frizurat tuaja duken të çrregullta dhe rebele”, tha David.

Reklama

View this post on Instagram

A post shared by Anh Co Tran (@anhcotran)

/Telegrafi/

Në trend Femra

Më shumë
Nuk shkon askund pa sixhade faljesh dhe nuk e heq kurrë hixhabin: Si u bë autoritet manekinia Halima Aden

Nuk shkon askund pa sixhade faljesh dhe nuk e heq kurrë hixhabin: Si u bë autoritet manekinia Halima Aden

Psikoprofil
Stili i fshehur luksoz i Gwyneth Paltrow dominon edhe në sallën e gjyqit

Stili i fshehur luksoz i Gwyneth Paltrow dominon edhe në sallën e gjyqit

Moda
Çfarë duan meshkujt në shtrat?

Çfarë duan meshkujt në shtrat?

Në çift
Vlora dhe Kaltrina Neziri shfaqen sukseshëm në Javen e Modës në Paris

Vlora dhe Kaltrina Neziri shfaqen sukseshëm në Javen e Modës në Paris

Femra
Letizia e Spanjës është kaq elegante me një veshje të ricikluar nga Hugo Boss

Letizia e Spanjës është kaq elegante me një veshje të ricikluar nga Hugo Boss

Moda
Përkundër kritikave për fushatën e fundit, Heidi Klum ka pozuar sërish bashkë me vajzën me të brendshme

Përkundër kritikave për fushatën e fundit, Heidi Klum ka pozuar sërish bashkë me vajzën me të brendshme

Femra
Kalo në kategori