LAJMI I FUNDIT:

Aksident në rrugën Negotinë – Demir Kapi, humb jetën një shtetase e Gjermanisë

Aksident në rrugën Negotinë – Demir Kapi, humb jetën një shtetase e Gjermanisë

Një grua 62 vjeçare nga Gjermania ka humbur jetën në një aksident të rëndë që ka ndodhur sot në magjistralen Negotinë – Demir Kapi, njoftoi sot pasdite për AIM, zëdhënësi i SPB Veles, Riste Samarxhiev.

“Sot në ora 11:20 në DPB Negotinë është raportuar se në magjistralen Negotinë – Demir Kapi, M.A.(36) nga Republika Federale e Gjermanisë, duke drejtuar veturën e pasagjerëve “BMW” me shenja kombëtare gjermane, ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga”.

“Në aksident bashkëudhëtarja S.A.(62) nga Republika Federale e Gjermanisë ka ndërruar jetë nga lëndimet e marra, ndërsa vdekjen e ka konstatuar mjeku i Ndihmës së Shpejtë. Dy pasagjerë të mitur kanë pësuar lëndime trupore që janë konstatuar në spitalin e Kavadarit. Kontroll në vendin e ngjarjes është kryer nga prokurori publik dhe ekipi i këqyrjes nga DPB Negotinë”, sqaroi Samarxhiev.

Në trend Lajme

Më shumë
Draft-statuti i Asociacionit, Joseph tregon pikën e mospajtimit me Kurtin

Draft-statuti i Asociacionit, Joseph tregon pikën e mospajtimit me Kurtin

Politikë
Digjet një veturë në autostradën Prishtinë-Prizren

Digjet një veturë në autostradën Prishtinë-Prizren

Kronika e Zezë
Rrëfimi i Demir Limës për Ukshin Hotin: Para se të dilte nga burgu i hoqi flokët vetëm që të solidarizohej me ne

Rrëfimi i Demir Limës për Ukshin Hotin: Para se të dilte nga burgu i hoqi flokët vetëm që të solidarizohej me ne

Lajme
Temperatura përvëluese në vend, sot deri në 34 gradë

Temperatura përvëluese në vend, sot deri në 34 gradë

Lajme
Shqipëria dhe Kosova bashkohen në 'Rotary International': Një ditë e rëndësishme për shqiptarët

Shqipëria dhe Kosova bashkohen në 'Rotary International': Një ditë e rëndësishme për shqiptarët

Lajme
Bislimi pas takimit me Lajçakun: Serbia në vazhdimësi e ka shkelur marrëveshjen në shumicën e neneve të saj

Bislimi pas takimit me Lajçakun: Serbia në vazhdimësi e ka shkelur marrëveshjen në shumicën e neneve të saj

Politikë
Kalo në kategori