LAJMI I FUNDIT:

Aksident në Librazhd, lëndohen dy shtetas të Maqedonisë

Aksident në Librazhd, lëndohen dy shtetas të Maqedonisë
Foto: Ilustrim

Dy shtetas të Maqedonisë janë lënduar në aksidentin që ndodhi sot në afërsi të Librazhd. Në aksident ka edhe tre persona të tjerë, të cilët janë shtetas shqiptar.

Në aksident, që ndodhi në rrugën Librazhd – Elbasan, të lënduar janë shtetasit e Maqedonisë Xh.H dhe L.H nga Shkupi bashkërisht me tre shtetasit shqiptar. Të lënduarit janë jashtë rrezikut për jetë, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Ekipi i policisë ka qenë në vendin e ngjarjes dhe tani duhet të vërtetojë arsyen e aksidentit.

Sipas mediave të vendit, është e mundshme që moti i ligë të jetë arsye për aksidentin e ndodhur./Telegrafi/


Në trend Lajme

Më shumë
Një shtetase e huaj gjendet e vdekur në magjistralen Ferizaj – Prishtinë

Një shtetase e huaj gjendet e vdekur në magjistralen Ferizaj – Prishtinë

Kronika e Zezë
Hoxha deputetëve të PDK-së: Pse merreni me Kurtin kur s’keni kapacitet në vendimet e tij

Hoxha deputetëve të PDK-së: Pse merreni me Kurtin kur s’keni kapacitet në vendimet e tij

Politikë
Deputeti i PDK-së i ashpër me Kurtin, Kastrati: Është komunist i rrezikshëm, ka lexuar literaturë antiamerikane

Deputeti i PDK-së i ashpër me Kurtin, Kastrati: Është komunist i rrezikshëm, ka lexuar literaturë antiamerikane

Politikë
Shefi i EULEX-it, Barbano: Situata në veri është e brishtë, mund të përkeqësohet

Shefi i EULEX-it, Barbano: Situata në veri është e brishtë, mund të përkeqësohet

Siguri
Gjykata refuzon padinë e Xhafer Tahirit, i cili kërkonte 931 mijë euro dëmshpërblim nga Ferit Idrizi

Gjykata refuzon padinë e Xhafer Tahirit, i cili kërkonte 931 mijë euro dëmshpërblim nga Ferit Idrizi

Drejtësi
Komandanti i Gardës së Iowa-s sheh nga afër kapacitetet e Forcës së Sigurisë së Kosovës

Komandanti i Gardës së Iowa-s sheh nga afër kapacitetet e Forcës së Sigurisë së Kosovës

Siguri
Kalo në kategori