Një lojtar po i shkakton kokëdhimbje Ancelottit te Real Madridi – nuk qëndron në bankinë

Brahim Diaz po i shkakton dhimbje koke të rënda Carlo Ancelottit në përzgjedhjen e tij.

Sipas Diario AS, anësori maroken po kërkon më shumë minuta me paraqitjet e tij.

Në ndeshjen e Real Madridit kundër Real Valladolid, Brahim doli nga bankina për të shënuar dhe asistuar, duke ndihmuar Real Madridin të fitojë ndeshjen 3-0.

Kështu, Brahim vazhdon ecurinë e tij të shkëlqyer të formës që rrjedh nga sezoni i kaluar ku shënoi 12 gola.

Statistikat tregojnë se Brahimi ka shënuar 13 gola dhe ka kontribuar 10 asistime që nga fillimi i sezonit të kaluar. Por ai ka luajtur vetëm 2097 minuta.

Kjo do të thotë që Brahim shënon ose asiston një gol çdo 91 minuta për Real Madridin.

Pyetja është nëse është e drejtë të vazhdohet me stolin e Brahimit nëse ai mburret me një raport më të mirë të kontributit të golave ​​sesa sulmuesit e tjerë të Real Madridit. /Telegrafi/

Ivan Toney dështoi në testet 'sekrete' mjekësore për shkak të gjendjes së rrallë pasi iu tha se 'nuk do të ecte në moshën 28 ​​vjeçare'

Një lojtar po i shkakton kokëdhimbje Ancelottit te Real Madridi - nuk qëndron në bankinë

Nga Instagrami, Chiesa duket se ka zbuluar se ku po transferohet

Talenti i madh kroat përjashtohet për katër vjet nga futbolli

Qysh në debutim, Dani Olmo në rolin e heroit te Barcelona - ia fiton tri pikë

Albion Rrahmani debuton me gol te Sparta Praga dhe atë në kualifikimet e Ligës së Kampionëve