Muharrem Jashari shënon golin e parë sezonal për LNZ Cherkasy, shtoi edhe një asistim në fitoren e skuadrës së tij

Muharrem Jashari ka shënuar golin e parë sezonal, ndërsa ka shtuar edhe një asistim në fitoren e skuadrës së tij LNZ Cherkasyt në shtëpi ndaj Rukh Lvivit.

Kjo ndeshje i takonte xhiros së tretë të Superligë së Ukrainës, ku Cherkasy fitoi me rezultatin 3-1.

Jashari 26-vjeçar, asistimin e parë të edicionit të ri në elitën ukrainase, e regjistroi në minutën e 73-të kur edhe u barazua rezultati në 1-1.

Mesfushori në fundin e ndeshjes, saktësisht në minutën e tetë të kohës shtesë, realizoi vetë nga penalltia, për golin e parë të kampionatit.

View this post on Instagram

A post shared by FC LNZ CHERKASY (@fclnz)

Nga minuta e parë luajti edhe Hajdin Salihu në qendër të mbrojtjes, duke e kompletuar ndeshjen te vendësit.