Laporta kërkon zyrtarisht që El Clasico të riluhet – publikon detajet

Presidenti i Barcelonës, Joan Laporta nuk e përjashton mundësinë e riluajtjes së El Clasico që u zhvillua të dielën e javës që shkoi (21 prill).

I pari i klubit katalunas nuk e pranon disfatën 3-2 nga Real Madridi në Santiago Bernabeu, andaj do të bëjnë një peticion.

“Ne i kërkuam RFEF-së që të na siguronte të gjitha imazhet dhe audiot e golit të anuluar të Lamine (Yamal)”, deklaroi ai.

Lexo po ashtu Televizioni francez tregon nëse Lunin e largoi topin me kohë apo Yamal shënoi gol të rregullt në El Clasico

“Nëse do të ishte një qëllim ligjor, ne nuk e përjashtojmë kërkesën për të ri-luajtur ndeshjen. Do të shkojmë më tej, nuk përjashtojmë asgjë”.

Jude Bellingham shënoi vonë pasi Real Madridi mori fitoren e tretë radhazi ndaj rivalëve të tyre.

Me këtë fitore, Los Blancos kanë shkuar në 11 pikë diferencë dhe gara për titull ka përfunduar në La Liga. /Telegrafi/

Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute

Real Madrid ka një bishë 19-vjeçare në skuadër: Turku i talentuar Arda Guler tregoi trupin pas stërvitjeve të shumta

Gjithçka çfarë duhet të dini për meçi mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk: Koha, titujt, rekordet dhe pesha e tyre

Mbrojtësi i Borussia Dortmund trondit me pamjen e tij - ai fiton 10 milionë euro në vit dhe pas dy javësh ka finalen e Ligës së Kampionëve

Modric refuzoi dy oferta të mëdha për të qëndruar në Real Madridi, madje ka ulur edhe pagën