Juventusi triumfon me rezultat komod ndaj Cremoneses

Juventusi ka shënuar fitore 2-0 ndaj Cremoneses në kuadër të javës së 35-të në Serie A.

Ndeshja nisi me lajm të hidhur për Zonjën e Vjetër, pasi pas 25 minutash lojë, Paul Pogba u detyrua ta lëshonte fushën në lot dhe në vend të tij u inkuadruar Arkadiusz Milik.

Pak minuta nga inkuadrimi, Milik krijoi rastin e parë serioz për Bianconerët, por goditja e tij u bllokua.

Çfarë fatkeqësie për Paul Pogban: Mes lotëve lëshon fushën
Lexo po ashtu Çfarë fatkeqësie për Paul Pogban: Mes lotëve lëshon fushën

Mundësi të mirë lëshoi edhe Gelson Bremer në minutën e 32-të, mirëpo goditja e tij ishte e dobët.

Në pjesën e dytë, mbrojtësi pasoi te Federico Chiesa (48’), me italianin që nuk arriti të gjuante saktë.

Por, Chiesa e përmirësoi gabimin e tij në minutën e 55-të, kur asistoi te Nicolo Fagioli që shënoi golin e parë të ndeshjes.

Në minutën e 74-të, Juventusi kërkoi penallti, pasi Samuel Junior u rrëzua në zonë, ndërsa gjyqtari bëri me shenjë se loja duhej vazhduar.

Po në atë minutë, Milik shënoi për vendasit, por goli u anulua për pozitë jashtë loje.

Juventsi ia doli më pas të shënonte golin e dytë dhe të sigurisë, kur Bremer realizoi me kokë në minutën e 79-të.

Pas javës së 35-të, Juventusi gjendet në vendin e dytë me 69 pikë, ndërsa në xhiron e 36-të takohet me Empolin. /Telegrafi/

Grushte të fuqishme dhe hedhje në tokë, turko-gjermani Cinkara e fiton luftën ndaj boksierit kosovar Armend Xhoxhaj

Ish-legjenda e Liverpoolit tregon ‘arsyen e vetme’ që çoi tek përplasja e Salahut me Kloppin

Pamje të reja nga përplasja e Salahut me Kloppin tregojnë saktësisht se çfarë ka ndodhur

Harry Kane shkruan historinë me Bayernin në Bundesliga që mund të mos përsëritet kurrë

Salah pyetet për përplasjen me Kloppin – jep një përgjigje të shkurtër, por të ashpër

Tuchel e ka analizuar Real Madridin në detaje – por zbulon një shqetësim të madh para ndeshjes