Flamengo fiton Copa Libertados pas fitores së çmendur në fund ndaj River Plate, Gabigol heroi i brazilianëve

Gabriel Barbosa (Foto: Raul Sifuentes/Getty Images/Guliver)

Flamengo ka arritur të fitojë në fund 2-1 ndaj River Plate dhe të fitojë finalen e Copa Libertadores e zhvilluar në Estadio Monumental (Lima).

Klubi i madh brazilian fituar Copa Libertadores apo trofeun më të rëndësishëm ekipor në Amerikën e Jugut.

Pjesa e parë e finales ishte thuajse e barabartë nga të dyja skuadrat, por vetëm argjentinasit e River Plate arritën të gjejnë golin.

Ishte sulmuesi Rafael Borre, i cili shënoi në minutën e 14-të golin e vetëm në këtë pjesë për t’i dhënë ekipin e tij epërsinë 0-1.

Festa e Rafael Borre pas golit (Foto: Raul Sifuentes/Getty Images/Guliver)

Në pjesën e dytë, ishin brazilianët që dominuan totalisht duke krijuar shumë raste, por golat i shënuan vetëm në fund të ndeshjes.

Ishte sulmuesi nën pronësi të Interit, Gabriel Barbosa i njohur si Gabigol, i cili shënoi dy gola dhe u bë hero i brazilianëve.

Gabigol hero i Flamengos (Foto: Raul Sifuentes/Getty Images/Guliver)

Goli i parë erdhi në minutën e 89-të për barazimit 1-1, ndërsa në minutat shtesë shënoi golin e fitores 2-1.

Pas golit të shënuar pati edhe tensione ku gjyqtari kryesor i takimit shpërndau edhe dy kartonë të kuq, njërin për Ezequel Palacios të River Plate dhe tjetrin për shënuesin e dyfishtë Gabigol. /Telegrafi/

Një yll tek Bayerni, tjetri tek Barcelona – dy ekipet po përgatiten për një marrëveshje të madhe shkëmbimi

Vetëm 12 minuta lojë, Vedat Muriqi realizon gol ndaj Cadizit

Dalin pamje të reja që tregojnë veprimin që bëri Salah pas përfundimit të ndeshjes

Ish-futbollisti legjendar anglez jep një teori interesante mbi atë që ndodhi mes Salahut dhe Kloppit

Grushte të fuqishme dhe hedhje në tokë, turko-gjermani Cinkara e fiton luftën ndaj boksierit kosovar Armend Xhoxhaj

Pamje të reja nga përplasja e Salahut me Kloppin tregojnë saktësisht se çfarë ka ndodhur