LAJMI I FUNDIT:

10 filmat që duhet të shihni patjetër

10 filmat që duhet të shihni patjetër

Një nga mënyrat më të mira për të shfrytëzuar kohën e lirë e për të gjetur frymëzim është të shohësh filma

Reklama

Nuk ka rëndësi nëse është një me aventura, komedi ose romantik, një film mund t’ju frymëzojë përmes disa gjetjeve të jashtëzakonshme, pa qenë nevoja të ndiqni gjithnjë seminare të mërzitshme biznesi.

Disa nga filmat që duhet të shihni patjetër janë:

1. The Social Network

Arsyeja: Të mundëson që të kuptosh se si ta bësh një nismë të ketë sukses përmes cilësive të tilla si fleksibiliteti.

2. Glengarry Glen Ross

Arsyeja: Bota e biznesit mund të jetë e egër, ndaj duhet ta dini këtë.

3. Pirates of Silicon Valley

Arsyeja: Do t’ju frymëzojnë dhe ka shumë gjëra për të mësuar prej tyre.

4. Citizen Kane

Arsyeja: Nisja e një biznesi të sukesshëm është qëllim i çdo sipërmarrësi, por nuk është i vetmi qëllim në jetë.

5. The Pursuit of Happyness

Arsyeja: Pasioni dhe sakrifica janë çelësi për të mos hequr dorë nga ëndrrat.

6. Moneyball

Arsyeja: Të qenurit inovativ është një nga tiparet më të njohura të sipërmarrësve të suksesshëm.

7. Rocky

Arsyeja: Sepse bota do t’ju thotë që nuk keni asnjë mundësi për të patur sukses. Si t’i vërtetoni të kundërtën?

8. Wall Street

Arsyeja: Mos e shisni veten vetëm për hir të parave. Të jesh sipërmarrës nuk do të thotë thjesht të bëhesh i pasur dhe i famshëm.

9. Jerry Maguire

Arsyeja: Mësim i vlefshëm për gjithë çfarë do të ndodhë në jetën profesionale dhe personale teksa ndiqni ëndrrën.

10. Office Space

Arsyeja: Çdo sipërmarrës urren të punojë për dikë tjetër, madje ndonjëherë shkon në ekstreme për t’u larguar nga puna.

Burimi: Entrepreneur.com

Në trend Stil

Më shumë
Ajo që shihni për herë të parë në një foto mund të zbulojë aspekte të fshehura të personalitetit tuaj

Ajo që shihni për herë të parë në një foto mund të zbulojë aspekte të fshehura të personalitetit tuaj

Lifestyle
Cili gjarpër helmues ka dhëmbët më të gjatë?

Cili gjarpër helmues ka dhëmbët më të gjatë?

Libri i madh i kafshëve
Kureshtar, inteligjent dhe energjik: Borador, një qen i krijuar për një idil familjar

Kureshtar, inteligjent dhe energjik: Borador, një qen i krijuar për një idil familjar

Kërshëri
Një test personaliteti që zbulon se cilat janë problemet tuaja: Çfarë keni parë së pari në foto - krokodilin apo zogun?

Një test personaliteti që zbulon se cilat janë problemet tuaja: Çfarë keni parë së pari në foto - krokodilin apo zogun?

Lifestyle
A e dini pse hapja e gojës është ngjitëse

A e dini pse hapja e gojës është ngjitëse

Lifestyle
Mund të bëhen një terren për zhvillimin e baktereve dhe kërpudhave: Sa shpesh duhet t’i lani pizhamet

Mund të bëhen një terren për zhvillimin e baktereve dhe kërpudhave: Sa shpesh duhet t’i lani pizhamet

Lifestyle
Kalo në kategori