Të famshmit sollën stil serioz në MGM Grand Garden Arena në Las Vegas të dielën, duke u ngjitur në tapetin e kuq të “Billboard Music Awards 2022” me fustane vezulluese dhe kostume mahnitëse.

Reklama

Artisti The Weeknd ishte ai që kryesoi mes finalistëve me nominime në gjithsej 17 kategori.

Veshja e praruar Schiaparelli e Doja Cat, pamja Dolce & Gabbana e zbukuruar me thumba e Machine Gun Kelly dhe fustanella Fendace e Anittas ishin disa nga veshjet që morën vëmendje.

Publikohet lista me fituesit në 'Billboard Music Awards 2022' - Dua Lipa merr dy çmime Publikohet lista me fituesit në 'Billboard Music Awards 2022' - Dua Lipa merr dy çmime

Më poshtë ua sjellim yjet e veshura më së miri gjatë mbrëmjes:

Doja Cat

Megan Fox dhe Machine Gun Kelly

Anitta

Mary J. Blige

Kylie Jenner dhe Travis Scott

Megan Thee Stallion

Chloe Bailey