LAJMI I FUNDIT:

Turqia goditet edhe nga dy tërmete tjera

Turqia goditet edhe nga dy tërmete tjera

Turqia assesi ta marr veten, pasi para pak çasteve është goditur edhe nga dy tërmete tjera që ishin me fuqi më të vogël shkatërruese, pra i treti 5.0 magnitudë, kurse i katërti 5.1.

Kujtojmë që Turqinë sot e goditi një tërmet i fuqishëm prej 7.8 magnitudë, ku si pasojë mijëra persona humbën jetën. E disa orë më vonë ndodhi edhe tërmeti i dytë prej 7.5.


Nga këto tërmete u lënduan mijëra tjerë, e numri i atyre që kanë mbetur të ngujuar nën rrënoja besohet të jetë shumë i madh, transmeton Telegrafi.

Rrëfimet e banorëve të goditur nga tërmetet në Turqi: Menduam se ishte apokalips
Lexo po ashtu Rrëfimet e banorëve të goditur nga tërmetet në Turqi: Menduam se ishte apokalips

Deri më tani pothuajse çdo vend i botës ka shprehur gatishmërinë që ta ndihmojnë Turqinë, në shpëtimin e qytetarëve që kanë mbetur nën ndërtesat e shtëpitë e shembura.

Në anën tjetër, tërmeti i tretë dhe i katërt ndodhi para pak çastesh, por se nuk raportohet për viktima apo dëme materiale. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Deklarata skandaloze e Millorad Dodikut nga Rusia: Nuk duam ta ndajmë ajrin me boshnjakët

Deklarata skandaloze e Millorad Dodikut nga Rusia: Nuk duam ta ndajmë ajrin me boshnjakët

Bosnja
Ukrainasit pretendojnë se shkatërruan 314 tanke dhe autoblinda ruse gjatë betejës gjashtëmujore për Novomykhailivkan

Ukrainasit pretendojnë se shkatërruan 314 tanke dhe autoblinda ruse gjatë betejës gjashtëmujore për Novomykhailivkan

Evropa
Sunak do të shpallë paketën më të madhe të ndihmës ushtarake të Mbretërisë së Bashkuar për Ukrainën

Sunak do të shpallë paketën më të madhe të ndihmës ushtarake të Mbretërisë së Bashkuar për Ukrainën

Botë
Pamje të Dubait nga hapësira – ja si dukej, para dhe pas përmbytjeve

Pamje të Dubait nga hapësira – ja si dukej, para dhe pas përmbytjeve

Botë
Parandalohet vrasja e Volodymyr Zelenskyt - arrestohet shtetasi polak që bashkëpunonte me rusët

Parandalohet vrasja e Volodymyr Zelenskyt - arrestohet shtetasi polak që bashkëpunonte me rusët

Evropa
E thotë kryeministri britanik: Nëse mposht Ukrainën, Putini nuk do të ndalet në kufirin me Poloninë

E thotë kryeministri britanik: Nëse mposht Ukrainën, Putini nuk do të ndalet në kufirin me Poloninë

Botë
Kalo në kategori