LAJMI I FUNDIT:

Shtatë tonalitete pastel për modele flokësh praktike dhe të bukura

Shtatë tonalitete pastel për modele flokësh praktike dhe të bukura

Ky lloj modeli flokësh është bërë gjithnjë e më i popullarizuar vitet e fundit, duke ardhur në variante me balluke të ndryshme

Frymëzimi kryesor janë tonet e larmishme, pra paleta delikate e ngjyrave të tij magjike.

Për shumë stilistë, flokët janë baza më e bukur mbi të cilën mund të luani me tonalitete të buta dhe shumë elegante pastel, transmeton Telegrafi.

Këtë sezon, ky stil është në simbiozë me modelet e flokëve bob, të cilat ndryshuan botën e bukurisë në vitet gjashtëdhjetë.

Ky lloj modeli flokësh në thelb është i lehtë për t’u mirëmbajtur, kurse ngjyra është një aksesor që e bën atë romantik.

Edhe pse flokët rozë dhe biond fillimisht janë të destinuara për vajzat e reja që duan një qasje artistike, fakti është bërë i njohur si balluke femërore.

Për ato që duan vetëm maja me ngjyra, ka variante me kontraste si rozë, bruz apo jeshile.

Livanda është një hit – toni i saj i ftohtë i përshtatet grisë së ditëve të zymta.

Biondja e zbehtë duket e mrekullueshme në flokë super të drejtë.

Princeshat moderne e dekorojnë këtë lloj modeli flokësh me rrathë të ndryshëm. /Telegrafi/