Serena Williams nuk po bën pushim pas tërheqjes së saj nga tenisi pas US Open. Në vend të kësaj, ajo po zhytet në biznesin e saj të modës dhe madje po merr ndihmë nga vajza e saj Olympia, pesë vjeç.

Ikona e tenisit diskutoi procesin e saj të dizajnit ndërsa shfaqi pamje nga marka e saj ‘S by Serena’ në eventin “Glam Slam” të IMG dhe Spring Studios këtë javë – dhe ajo i tha turmës se fëmija i saj i parë me të shoqin Alexis Ohanian ka ofruar ndihmë.

“Ndonjëherë them ‘Olympia, cila ngjyrë të pëlqen më shumë?’ ose ‘Cili fustan të pëlqen më shumë?’ dhe ajo do të thotë ‘Ai'”, shpjegoi Williams gjatë një sesioni me pyetje dhe përgjigje.

Reklama
Reklama

“Dhe nuk jam e sigurt nëse ajo po tregon vetëm njërën sepse dëshiron të luajë lojëra më pas”.

Serena Williams pjesë e sfilatës në Javës së Modës në New York Serena Williams pjesë e sfilatës në Javës së Modës në New York

Williams e ka tashmë linjën prej disa vitesh, por kjo do të jetë hera e parë që ajo mund të fokusohet në të më plotësisht pas përfundimit të karrierës së saj në tenis.

“Unë nuk e di se si do të jetë liria ime”, i tha turmës Williams, e cila doli në pension këtë muaj. /Telegrafi/