LAJMI I FUNDIT:

Sa shpesh duhet ta ndërroni briskun e rrojës?

Sa shpesh duhet ta ndërroni briskun e rrojës?

Secilën herë që jeni rruajtur, mprehtësia e briskut dobësohet

Briskun e rrojës nuk duhet ta ndryshoni në bazë të asaj se sa kohë ka kaluar qysh nga blerja, por duke u bazuar në atë se sa shpesh e keni përdorur.


Për të qenë më precizë, briskun e rrojës duhet ta ndërroni pasi ta përdorni pesë deri në shtatë herë, transmeton Telegrafi.

Dermatologia Whitney Bowe ka treguar se vetëm pas pak përdorimeve, brisku i rrojës fillon të ekspozohet ndaj baktereve, e veçanërisht nëse e lini atë në dush.

“Nëse e lini briskun e rrojës në lagështi, ai do të ndryshket më shpejt dhe do të jetë më i ekspozuar ndaj baktereve”, ka treguar ajo.

Dermatologia gjithashtu thotë se edhe pikat e kuqe që shfaqen në lëkurë pas rrojës, shfaqen si pasojë e briskut që përmban baktere të ndryshme.

Veç kësaj, pas një kohe, brisku i përdorur shumë mund të rezultojë në rrojë me dhembje dhe në fytyrë të acaruar. /Telegrafi/

Në trend Femra

Më shumë
Thonë se nuk ka grua më të bukur se ajo në planet: Bën seks katër herë në ditë

Thonë se nuk ka grua më të bukur se ajo në planet: Bën seks katër herë në ditë

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Si të kujdeseni për kërthizën e fëmijës së porsalindur: Çfarë është më e rëndësishme dhe cilat janë shenjat e para të infeksionit

Si të kujdeseni për kërthizën e fëmijës së porsalindur: Çfarë është më e rëndësishme dhe cilat janë shenjat e para të infeksionit

Këshilla për prindër
Trendi retro: Buzëkuqi kafe me një nuancë të ftohtë i përshtatet lëkurës më të hapur

Trendi retro: Buzëkuqi kafe me një nuancë të ftohtë i përshtatet lëkurës më të hapur

Grim
Për një pamje më natyrale të vetullave, përdorni rimel dhe jo lapsa

Për një pamje më natyrale të vetullave, përdorni rimel dhe jo lapsa

Grim
Forconi muskujt e gjoksit dhe zgjidhni problemin me qëndrimin jo të duhur

Forconi muskujt e gjoksit dhe zgjidhni problemin me qëndrimin jo të duhur

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Ylli që u bë milionere 'brenda natës' vuri në pah atributet me një fustan ekspozues

Ylli që u bë milionere 'brenda natës' vuri në pah atributet me një fustan ekspozues

Femra
Kalo në kategori