Rublev ka nevojë për një psikolog, sërish eskalon – tani në Wimbledon

Andrey Rublev eskaloi gjatë ndeshjes së tij në Wimbledon të martën … duke e rrahur veten vazhdimisht me reketin e tij dhe shpërthimi i egër u kap e gjitha në video.

Zemërimi i rusit ndodhi në mes të përballjes së tij me Francisco Comesana … pasi ai nuk arriti të kthejë një nga goditjet e kundërshtarit të tij, ndërsa pësoi humbje 6-4, 5-7, 6-2, 7-6.

Ndërsa topi shkonte drejt turmës, Rublev eskaloi dhe e përplasi reketën në gju pa pushim.

Në total, 26-vjeçari ka goditur veten shtatë herë, por disi ka mundur të qëndrojë në ndeshje. Megjithatë, ai kurrë nuk e rifitoi qetësinë e tij dhe humbi duelin.

Pas ndeshjes, Rublev shpjegoi veprimet e tij duke thënë: “Nuk mund të duroja më. Më duhej të lija emocionet.” Ai shtoi se për fat të mirë nuk ka pësuar lëndime afatgjata në meç.

Kjo nuk është hera e parë që tenisti ka bërë këso veprime gjatë një turneu madhor. Në French Open, ai e hodhi reketin në këmbën e tij disa herë gjithashtu. /Telegrafi/

A ishte penallti prekja me dorë e Marc Cucurellas që nuk u akordua nga gjyqtari?

Notat e lojtarëve, Portugali 0-0 Francë: Dembele dhe Maignan më të mirët, Ronaldo lamtumirë me paraqitje të dobët

Tifozët dalluan një detaj të çmendur në festën e golit të Mikel Merinos

Mori një goditje të rëndë nga Kroos, mësohet shkalla e lëndimit të Pedrit

Penalltitë vendosën gjysmëfinalistin - Franca kalon tutje, Ronaldo dhe Portugalia eliminohet nga Euro 2024

Dramë në minutën e 120-të: Mikel Merino bëhet “hero” dhe çon Spanjën në gjysmëfinale