LAJMI I FUNDIT:

Rrufeja godet katër persona pranë Shtëpisë së Bardhe, dy gra dhe dy burra pësuan lëndime të rënda

Rrufeja godet katër persona pranë Shtëpisë së Bardhe, dy gra dhe dy burra pësuan lëndime të rënda

Katër persona kanë pësuar lëndime të rënda, kur të enjten mbrëma u goditën nga rrufeja në afërsi të Shtëpisë së Bardhë.

Reklama

Dy gra dhe dy burra e pësuan gjatë një stuhie të fuqishme në parkun Lafajet në Washington, kanë bërë të ditur ekipet e zjarrfikësve, transmeton Telegrafi.

Duke marrë parasysh se parku gjendet jo larg Shtëpisë së Bardhë, rrufeja goditi pranë një peme që rrethohet nga kompleksi i Shtëpisë së Bardhë – e personat e pafat janë ndihmuar nga personeli i Shërbimit Sekret.

“Kemi arritur shpejt t’i dërgojmë në spitalet më të afërta. Të gjithë kanë pësuar lëndime të rënda – që ua rrezikojnë jetën”, thanë zjarrfikësit.

E pas incidentit autoritetet lokale kanë mbyllur një pjesë të parku.

Shërbimi Nacional meteorologjik për rajonin e Washingtonit, mbrëmë ka paralajmëruar për mot të ligë, e hetimet do të tregojnë nëse të lënduarit e kanë ditur për këtë paralajmërim dhe çfarë ishin duke bërë në park kur u goditën nga rrufeja. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Vrasja e policit në veri, avokati serb Stojkoviq: Sulmi nuk do të ishte i mundur pa mbështetjen e Aleksandar Vuçiqit dhe BIA-s për FSB-në ruse

Vrasja e policit në veri, avokati serb Stojkoviq: Sulmi nuk do të ishte i mundur pa mbështetjen e Aleksandar Vuçiqit dhe BIA-s për FSB-në ruse

Serbia
Ukrainasit hedhin në erë anijen e ushtrisë ruse, e godasin me dron kamikaz – publikohen pamjet e sulmit

Ukrainasit hedhin në erë anijen e ushtrisë ruse, e godasin me dron kamikaz – publikohen pamjet e sulmit

Evropa
Amerikani i kërkuar për vrasjen e vitin 1991, kapet në Meksikë

Amerikani i kërkuar për vrasjen e vitin 1991, kapet në Meksikë

Amerika
Ministri i jashtëm rus thotë se SHBA-ja është “drejtpërdrejt në luftë” me Moskën

Ministri i jashtëm rus thotë se SHBA-ja është “drejtpërdrejt në luftë” me Moskën

Evropa
Historia e 'rrjetit prej rreth 8 mijë bunkerësh nëntokësorë' në Zvicër, që janë bërë sërish të nevojshëm për ushtrinë

Historia e 'rrjetit prej rreth 8 mijë bunkerësh nëntokësorë' në Zvicër, që janë bërë sërish të nevojshëm për ushtrinë

Evropa
Ukrainasit pretendojnë se në sulmin raketor në Sevastopol janë plagosur rëndë komandantët e marinës ruse

Ukrainasit pretendojnë se në sulmin raketor në Sevastopol janë plagosur rëndë komandantët e marinës ruse

Evropa
Kalo në kategori