Kosovari Aldin Saliji, në një intervistë për emisionin “Interaktiv” të KTV-së, ka rrëfyer momentin kur një terrorist shkeli për vdekje me kamion 84 persona dhe plagosi mbi 200 të tjerë në Nice të Francës.

Saliji, i cili në natën e 14 korrikut kishte dalë me mijëra qytetarë të tjerë për të kremtuar Ditën e Bastijes, festën nacionale të Francës, në bulevardin buzë detit “Promenade des Anglais”, pikërisht në momentin kur po realizohej një shfaqje me fishekzjarre e organizuar nga bashkia me rastin e Ditës së Bastijës.

Ai kishte dalë bashkë me gruan dhe fëmijët dhe përnjëherë kishte dëgjuar të shtëna dhe kamionin që me shpejtësi po iafrohej turmës së njerëzve në rrugë.

Saliji më tej ka treguar detajet e tragjesisë së Nices…

Për më tepër ndiqeni videon me intervistën e plotë: