LAJMI I FUNDIT:

Recetë për kërpudha të marinuara: Një turshi paksa më ndryshe të cilën do ta shijoni

Recetë për kërpudha të marinuara: Një turshi paksa më ndryshe të cilën do ta shijoni

Shtesë e shkëlqyeshme e çdo vakti

Përbërësit:

– 1 kg kërpudha
– 2 dl uthull
– 2 dl ujë
– 1 lugë e vogël kripë
– 1 lugë e vogël sheqer
– piper kokërr


Përgatitja:

Kërpudhat lani mirë dhe lini të kullohen.

Në një tenxhere hidhni ujë, uthull, kripë, piper dhe sheqer dhe zieni derisa të vlojnë.

Në lëngun e vluar shtoni kërpudhat dhe kulloni tre deri në pesë minuta.

Vendosni kërpudhat në kavanoza të pastër, më pas hidhni lëng të nxehtë mbi to që të njomen dhe mbyllni me kapak të pastër.

Shkundni mirë kavanozat dhe lërini të ftohen.

Mund të hani kërpudha të marinuara në këtë mënyrë të nesërmen.

Ju bëfshin mirë, – transmeton Telegrafi.

Në trend Kuzhina

Më shumë
Pogaçe të shpejta me djathë dhe proshutë

Pogaçe të shpejta me djathë dhe proshutë

Nga duart tua
Mësoni se si të përgatisni Tespishte (Video)

Mësoni se si të përgatisni Tespishte (Video)

Kalo në kategori