LAJMI I FUNDIT:

Që nga Monica Bellucci e deri tek tatuazhi i Travis, Kourtney tregon detajet e fustanit të nusërisë

Që nga Monica Bellucci e deri tek tatuazhi i Travis, Kourtney tregon detajet e fustanit të nusërisë

Kourtney Kardashian u martua në Itali me bashkëshortin e saj, Travis Barker, në një fustan të bardhë të krijuar nga “Dolce & Gabbana”. Ndërsa dje, tregoi se fustani i saj u frymëzua nga një set fotografik të Helmut Newton, ku si modele ishte Monica Bellucci dora vetë

Reklama

Fushata u krijua në vitet ’90 për “Blumarine”.

Por, sigurisht, fushata nuk ishte e vetmja muzë. Kourt rrëfeu se një tjetër frymëzim lidhej me momentin kur ajo dhe Travis panë videon e “November Rain” nga Guns N’ Roses, një natë para fejesës dhe i thanë njëri-tjetrit se fustani i shkurtër në video duhej të rikrijohej në dasmën e tyre.

Një tjetër frymëzim? Vetë Portofino, me energjinë dhe të gjithë pamjen, luajti rolin e vet në krijimin e fustanit.

Më pas, “Dolce & Gabbana” sugjeroi që tatuazhi i Shën Mërisë, që Travis ka në kokë, duhet të ishte po ashtu pjesë e fustanit, menjëherë tingëlloi si diçka shumë speciale për çiftin. Nisur edhe nga kuptimi i tatuazhit, i cili lidhet me familjen, besnikërinë dhe respektin reciprok, sigurisht, duhet të ishte në fustan.

Pra, me pak fjalë, gjithë këto muza krijuan një fustan fantastik dhe pavarësisht komenteve të shumta, Kourt ishte mëse e kënaqur me përfundimin, citon Anabel.

Kourtney dhe Travis u martuan në maj të vitit të kaluar, pasi u fejuan në vitin 2021. Dasma e tyre në Portofino, Itali, u sponsorizua nga “Dolce & Gabbana”.

Në trend Femra

Më shumë
Bebes sime i djersit tepër koka, a kam arsye për shqetësim?”

Bebes sime i djersit tepër koka, a kam arsye për shqetësim?”

Këshilla për prindër
Për raste festive: Trendët kryesor që do të shënojnë sezonin e dasmave

Për raste festive: Trendët kryesor që do të shënojnë sezonin e dasmave

Keshilla Modë
Ata janë çifti i famshëm i veshur më mirë! Një bandill që i bën gratë të

Ata janë çifti i famshëm i veshur më mirë! Një bandill që i bën gratë të "çmenden" shoqërohej nga një grua 20 vjet më të re

Moda
Kohët e fundit flokët topuz janë një zgjidhje gjithnjë e më e zakonshme dhe e shpejtë

Kohët e fundit flokët topuz janë një zgjidhje gjithnjë e më e zakonshme dhe e shpejtë

Flokë dhe stil
Sharon Stone di të vishet në mënyrë të përkryer: Shkëlqen pa grim dhe ja si i fsheh të metat

Sharon Stone di të vishet në mënyrë të përkryer: Shkëlqen pa grim dhe ja si i fsheh të metat

Moda
13 sjelljet 'e ëmbla' të një të dashuri të sëmurë

13 sjelljet 'e ëmbla' të një të dashuri të sëmurë

Në çift
Kalo në kategori