LAJMI I FUNDIT:

Projekti i fundjavës: Maska që të neutralizon skuqjen e lëkurës nga plazhi

Projekti i fundjavës: Maska që të neutralizon skuqjen e lëkurës nga plazhi

Limoni është një prej produkteve që, me siguri, të gjithë e duan. Mund të pish ujë me limon gjatë gjithë ditës, por mund ta përdorësh atë edhe për maska

Cila është maska e preferuar për të gjithë në këtë periudhë të nxehtë, sidomos kur fytyra është skuqur pas një dite të gjatë në plazh?

Mjaltë me limon

Mjalti ka qenë pjesë e rutinës së bukurisë për femrat për shekuj dhe për një arsye shumë të rëndësishme: është një produkt natyror i jashtëzakonshëm.

Është një antiinflamator, kështu që është perfekt për të eliminuar irritimet e ndryshme apo skuqjet e lëkurës. Po kështu, mjalti është perfekt, sepse e mban lëkurën të butë gjatë gjithë kohës.

Sa për limonin, edhe ai është një burim natyral i vitaminës C, që prodhon kolagjen në lëkurë (lëkurë e shkëlqyeshme, pa rrudha)

Një maskë me përzierjen e këtyre dy përbërësve idealë është një trajtim detox i jashtëzakonshëm.

Çfarë të nevojitet?

Shtrydh një gjysmë limoni në një tas dhe përzieje me 2 lugë mjaltë, derisa masa të bëhet homogjene dhe jo shumë e lëngshme.

Sapo ta kesh përgatitur maskën magjike, vendose në fytyrë. Mund të jetë pak e ngjitshme, por rezultati është i mrekullueshëm.

Pas 20 minutash, shpëlaje me ujë të rrjedhshëm. Aplikoje të paktën një herë në javë dhe rezultati do të jetë i dukshëm që me përdorimet e para.


Në trend Femra

Më shumë
Filtri që po

Filtri që po "tmerron" përdoruesit në TikTok - a dukemi me të vërtetë kështu siç na paraqet ky efekt në platformë?

Femra
Romantike, elegante: Disa ide për të marrë frymëzim se si të veshësh fundin me tyl

Romantike, elegante: Disa ide për të marrë frymëzim se si të veshësh fundin me tyl

Keshilla Modë
Metoda sekrete të grimit, për t'i bërë sytë të duken më të mëdhenj

Metoda sekrete të grimit, për t'i bërë sytë të duken më të mëdhenj

Femra
Ngjyra e koralit, rozë dhe ngjyra e kuqe e buzëkuqit u përshtaten bash çdo teni

Ngjyra e koralit, rozë dhe ngjyra e kuqe e buzëkuqit u përshtaten bash çdo teni

Këshilla Estetike
Gjashtë shenja që një djalë të pëlqen, por ka frikë të ta thotë

Gjashtë shenja që një djalë të pëlqen, por ka frikë të ta thotë

Këshilla dhe arsye
Zgjidhni një nga këto ngjyra që u jep shkëlqim femrave mbi 40 vjeç

Zgjidhni një nga këto ngjyra që u jep shkëlqim femrave mbi 40 vjeç

Këshilla Estetike
Kalo në kategori