Monica Bellucci dukej elegante teksa doli për pazar në Milano me një kombinim të zi nga koka te këmbët të martën.

Aktorja italiane, veshi një veshje krejt të zezë teksa po largohej nga VENINI, një dyqan i specializuar në qelqe arti.

57-vjeçarja dukej elegante me një palë pantallona kostum të zi dhe e mbajti veten ngrohtë me një xhaketë të gjatë të zezë të cilën e lidhi rreth belit duke e shtrënguar brenda.

Ajo shtoi një palë sandale të larta në pamjen e saj dhe i mbante gjërat në një çantë të madhe të zezë.

Monica Bellucci flet për plakjen: Nuk jam e fiksuar pas dukjes dhe moshës Monica Bellucci flet për plakjen: Nuk jam e fiksuar pas dukjes dhe moshës

Monika së fundmi foli vitin e kaluar për plakjen e këndshme, duke thënë se dëshiron ‘të plaket në mënyrë paqësore’ dhe nuk është ‘e fiksuar’ për të ruajtur figurën në të 50-at.

“Unë nuk jam e fiksuar. Unë kam qenë gjithmonë një grua e mbushur, kurrë kaq e dobët, kjo është natyra ime. Dhe unë dua të plakem në një mënyrë paqësore.  Kur je 50 ose 60 vjeç, nuk ke të njëjtat nevoja si kur je 20” , tha ajo për Sunday Times. /Telegrafi/