Kemi mjaft kohë ta zotërojmë këtë teknikë

Kur është fjala për modën, vitet gjashtëdhjetë të shekullit të kaluar janë mbajtur në mend si një ndër periudhat më të bukura dhe më frymëzuese, transmeton Telegrafi.

Kjo mbase ka të bëjë veçanërisht për frizurat, ndërsa për njërën ndër to parashikohet që të bëhet hiti më i madh gjatë ditëve të ngrohta!

Fjala është për flokët të gjatë deri në supe të ndara në dy pjesë dhe të thara me tharëse flokësh nga jashtë.

View this post on Instagram

A post shared by Chris Appleton (@chrisappleton1) on Oct 7, 2019 at 9:32am PDT

Frizurën legjendare femërore kanë filluar ta bartin Pryanka Chopra dhe Olivia Culpo, por nuk i ka rezistuar as diva latine Jennifer Lopez, si edhe as Kim Kardashian.

View this post on Instagram

A post shared by ✂️HairStylist (@hairbyruslan) on Oct 27, 2019 at 11:53am PDT

Deri në verë ka edhe disa muaj, andaj na ka mbetur kohë e mjaftueshme që ta zotërojmë këtë teknikë të bërjes së frizurës deri në perfeksion.

A po ju pëlqen edhe juve? /Telegrafi/