Mbyllet pjesa e parë, Real Madridi dhe Atalanta qëllojë shtyllat, por nuk gjejnë rrjetën

Superkupa e Evropës po zhvillohet në Varshavë, ku pjesa e parë mes Real Madridit dhe Atalantas u mbyll baras 0-0.

Mbretërit e nisën ndeshjen me treshen sulmuese Kylian Mbappe, Vinicius Junior dhe Rodrygo, por vetëm në fund të pjesës së parë arritën të rrezikonin seriozisht.

Në minutën e 27-të, erdhi rasti i parë në ndeshje, ku Marten de Roon harkoi, por topi i devijuar nga Eder Miltao u ndal në shtyllë.

Ederson provoi goditjen pas disa minutash, por as ku nuk ishte i saktë.

Në kohën shtesë të pjesë së parë, Real Madridi ishte afër golit, por gjuajta e Vinicius u ndal në shtyllë.

Pjesa e dytë pritet të jetë më e bukur, pasi mbretërit nuk do ta durojnë këtë rezultat. /Telegrafi/

Kylian Mbappe shënon gol të bukur në debutim me Real Madridin

Real Madridi nënshtron Atalantan në pjesën e dytë dhe fiton Superkupën e Evropës - Kylian Mbappe debuton me gol te mbretërit

Cristiano Ronaldo e nis me gol dhe asistim - futet në histori të futbollit

"Koha e duhur të shikoj mundësi të reja në karrierën time" - Xherdan Shaqiri largohet zyrtarisht nga Chicago Fire

"E shoh Nicon dhe e kuptoj që do të jetë me ne, por nuk mund të garantoj" - Valverde flet për sulmuesin që e do Barcelona

Notat e lojtarëve, Real Madrid 2-0 Atalanta: Shkëlqejnë Valverde, Militao dhe Mbappe