Shmangni kimikatet që dobësojnë lëkurën tuaj! Zgjidhni një trajtim natyror me këtë maskë me banane kundër rrudhave.

Banania përmban kalium dhe vitamina të cilat zvogëlojnë rrudhat.

Përbërësit e kësaj maske:

– ½ banane e pjekur
– 1 lugë kos
– 1 lugë mjaltë
– ½ lugë kafeje me vaj argani

Përgatitja:

Merrni bananen dhe vendoseni në mikser. Më pas shtoni kosin, mjaltin dhe vajin e arganit. Miksojini derisa të krijohet një masë kompakte.

Përbërjen e përgatitur aplikojeni në fytyrë dhe qafë, duke shmangur zonën e syve. Lëreni maskën të veprojë për 15 minuta.

Në fund shpëlajeni fytyrën me ujë të ngrohtë. /Telegrafi/