Për t’u bërë gati për këpucët verore, filloni t’i kuroni thembrat.

Në vend që të shkoni në sallone dhe të paguani për trajtime të shtrenjta, ju rekomandojmë maskën nga dy përbërës e cila në tërësi do t’i shërojë shputat, transmeton Telegrafi.

Ju nevojiten:

– 1 banane mesatare,

– 1 lugë mjaltë.

Përdorimi:

Me pirun shtypni mirë bananen dhe shtoni mjaltin.

Përzieni dhe tretjen qiteni në shputat që sapo i keni larë.

Mbështillni me folie dhe lërini të qëndrojnë 10 minuta.

Hiqeni folien, shputat shpëlani, dhe lyeni me kremi hidratues. /Telegrafi/