Kjo maskë natyrale rrjedh që nga Roma e vjetër dhe ka mbijetuar deri sot si efekt për ten shumë të barabartë

Me një veprim do t’i eliminoni të gjitha parregullsitë në lëkurë, duke përfshirë aknet, puçrrat, rrathët e errët rreth syve, njollat dhe piklat.

Përbërësi kryesor i maskës është kurkuma (turmerik), një erëz e pasur me veti terapeutike, e cila ka një efekt pastrues dhe rinovues në lëkurë, transmeton Telegrafi.

Bëni maskën e thjeshtë:

Në një enë përzieni pak miell, kurkumë, vaj bajameje apo vaj ulliri dhe qitni pak qumësht që të përftoni teksturë kremoze.

Aplikoni maskën e artë në të gjithë fytyrën, të cilën duhet ta keni pastruar më parë, dhe lëreni të veprojë për 30 minuta para se ta shpëlani me shumë ujë të ftohtë.

Maska e artë duhet të aplikohet çdo ditë në mbrëmje, para se të flini. /Telegrafi/