Nga partia në pushtet LSDM thonë se Mickoski nuk mund ta mbron krimin e Nikolla Gruevskit.

Është e vërtetë se Mickoski dështoi përsëri.

Mickoski iku nga takimi i liderëve, por nuk drejtësia nuk ka ikje. Mickoski nuk do të mund të mbrojë krimin e Nikolla Gruevskit, shefit të tij të vërtetë”, akuzojnë nga LSDM.

Nga atje thonë se LSDM e tregoi se krimi për ne nuk njeh ngjyra partiake.

“Teksti i ri i propozuar për Prokurorinë Publike është një konfirmim tjetër për këtë. Mickosvski dhe OBRM-PDZKM mbrojnë krimin dhe LSDM-ja pa kompromis lufton kundër krimit dhe korrupsionit”, thuhet në deklaratën e LSDM-së./Telegrafi/