Kosova humb në Spanjë – detajet nga rrjedha e takimit

(Foto: Twitter/SEFutbol)

Kosova e ka zhvilluar sfidën e dytë kualifikuese për Kampionatin Botëror, ‘Katar 2022’, ndërsa për kundërshtar e kishte Spanjën (3-1) në Estadio de La Cartuja të Sevillas.

Dardanët e kishin humbur takimin e parë në “Fadil Vokrri” nga Suedia, ndërsa La Roja kishte regjistruar një fitore dhe një barazim në dy ndeshjet e para.

Pas kësaj sfide, Spanja e ka arritur edhe fitoren e dyte, derisa për Kosovën ishte humbja e dytë në Grupin B.

Telegrafi ju ka mbajtur të informuar në kohë reale për detajet e përballjes ndërmjet Spanjës dhe Kosovës (3-1).

Përfundon ndeshja, Spanja 3-1 Kosova

Kosova ka pësuar humbje prej 3-1 nga Spanja në Estadio de La Cartuja të Sevillas.

Daniel Olmo (34’), Ferran Torres (36’) dhe Gerard Moreno (75’) shënuan për vendasit, ndërsa Besar Halimi (70’) shënoi një supergol për Dardanët.

31/03/2021 22:32

88’ Lirim Kastrati humb një rast shumë të mirë, topi shkon mbi portë.

31/03/2021 22:31

87’ Ujkani pengon një tjetër gol për spanjollët pas një aksioni të radhës nga vendasit.

31/03/2021 22:30

Statistikat pas 85 minutash

(Foto: Flashscore)
31/03/2021 22:24

80’ Vazhdojnë përpjekjet e Dardanëve për të ndërtuar aksione, por që nuk rezultojnë të rrezikshme.

31/03/2021 22:22

77’ Edhe një situatë e rrezikshme, mirëpo për fatin tonë nuk e shfrytëzojnë spanjollët.

31/03/2021 22:18

Spanja realizoi golin e tretë

75’ Reagim i shpejtë i La Roja, të cilët e shënuan edhe golin e tretë me anë të Gerard Moreno.

31/03/2021 22:17

73’ Samir Ujkani është duke vazhduar me pritjet për lëvdata, së fundmi goditi Olmo.

31/03/2021 22:13

Supergooooooool…..

70’ Kosova e ngushton rezultatin. Një dalje të gabuar të portierit të Spanjës e shfrytëzoi Besar Halimi duke ia rrëmbyer topin dhe duke shënuar një supergol nga largësia.

31/03/2021 22:12

68’ Nuk munguan disa momente të mira për Kosovën që nuk u shfrytëzuan në mënyrën më të mirë. Në ndërkohë, spanjollët po e qarkullojnë topin.

31/03/2021 22:07

63’ Përsëri rrezikon Ferran Torres, por përsëri në vend është Samir Ujkani.

31/03/2021 22:05

61’ Situata më e rrezikshme Kosovës, rrezikon Kastrati, por nuk ka gol.

(Foto: Screenshot/Yalla)
31/03/2021 22:03

59’ Tentativa të Dardanëve për ta vënë në presion ekipin kundërshtar që konsolidohet shumë shpejt për të rrezikuar. Por, Ujkani sërish në vend.

31/03/2021 22:01

57’ Largohet Benjamin Kololli, inkuadrohet Arbër Zeneli.

31/03/2021 21:59

55’ Milot Rashica lëshon fushën, inkuadrohet Lirim M. Kastrati.

55’ Dalje e rrallë e Dardanëve për para, por që përfundon me lehtësi për La Roja.

31/03/2021 21:56

52’ Një tjetër pritje e mrekullueshme e Ujkanit për ta penguar golin e tretë.

"Shqiponja" e Ardian Ismajlit tërbon serbët - fotoja e albumit po shitet edhe në Serbi

Kombëtarja e Shqipërisë
U raportua se Akil Gjakova është vetëdorëzuar, policia jep detajet - reagon edhe Federata e Xhudos

Xhudo
Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll

“Blick” shokon me listën e më të mirëve në histori të Zvicrës: Shaqiri i dyti, Xhaka renditet poshtë

Rikthehen fjalët e Jose Mourinhos që i tha për Xabi Alonson pas shpalljes së Leverkusenit kampion

Ndoshta penalltia më e keqe e ekzekutuar në histori të futbollit - ylli i Osasunas, fytyra tragjike ndaj Valencias