LAJMI I FUNDIT:

Gjithçka çfarë ndodhi në ndeshjen Kosova 1–1 Andorra

Gjithçka çfarë ndodhi në ndeshjen Kosova 1–1 Andorra

Kosova ka barazuar 1-1 me Andorrën në stadiumin “Fadil Vokrri” në kualifikimet për Euro 2024, duke i mbyllur ndeshjet e marsit me dy pikë në dy takime.

Reklama
28/03/2023 22:41

Mbyllet ndeshja


Një barazim zhgënjyes i Kosovës ndaj Maltës në “Fadil Vokrri”. Ndeshja mbyllet 1-1.

Reklama

28/03/2023 22:40


90+5′ Muslija gjuan nga distanca, topi shkon pak mbi portë.

Reklama
28/03/2023 22:35


90′ Pesë minuta lojë shtesë,

Reklama

28/03/2023 22:32


84′ Fazliji gjuan nga distanca, por mbron portieri mysafir.

Reklama

83′ Bytyqi hakon, Muriqi me kokë mbi portë.

81′ Gjuan bukur me kokë Kryeziu, topi shkon ngjitur me shtyllën.

79′ Harkim i Zhegrovës, gjuan Bytyqi me volej, por në duart e portierit.

28/03/2023 22:18


75′ Zeneli dhe Celina dalin nga loja. Bytyqi dhe Muslija në lojë.

Reklama
28/03/2023 22:15


71′ Muriqi pengohet në zonë, sërish gjyqtari nuk gjykon asgjë.

Reklama
28/03/2023 22:10


66′ Milot Rashica rrëzohet në zonë, gjyqtari nuk jep penallti. As pasi u shikua në VAR, vendimi nuk ndërroi.

Reklama
28/03/2023 22:05

Barazohet rezultati shënon Andorra


61’ Albert Alavedra dërgon një top drejt portës, ku gjendet Berto Rosas që shënon për 1-1.

Reklama
28/03/2023 22:02

GOOOOOOOOL


59′ Gol i bukur i Edon Zhegrovës, i cili mori një asistim të bukur nga Milot Rashica, për ta dërguar në rrjetë.

Reklama

Momenti i golit

28/03/2023 21:57


54′ Harkim i dobët i Zhegrovës në zonë, askush nuk përgjigjet.

Reklama

28/03/2023 21:52


48′ Rast për Kosovën. Harkimi i Zenelit, nuk devijohet në portë nga Hadërgjonaj.

Reklama
28/03/2023 21:50


46′ Dalin nga loja Paqarada dhe Berisha, futen në lojë Zhegrova dhe Rudhani.

Reklama
28/03/2023 21:49


46′ Fillon pjesa e dytë.

Reklama
28/03/2023 21:33

Mbyllet pjesa e parë


Kosova kishte raste, por që nuk arriti të shënonte.

Reklama

28/03/2023 21:32


45+1′ Hadërgjonaj gjuan, por mbrojtja bllokon gjuajtjen.

Reklama
28/03/2023 21:31


45′ Një minutë lojë shtesë.

Reklama
28/03/2023 21:29


43′ Rasti më i mirë i Kosovës. Zeneli asiston te Muriqi i cili gjuan, por portieri mbron.

Reklama
28/03/2023 21:25


40′ Cervos gjuan me lehtësi, mbron Muric.

Reklama
28/03/2023 21:23


37′ Rashica harkon, topi devijohet dhe portieri e kap.

Reklama

28/03/2023 21:21


35′ Kosova fiton goditje nga këndi, por Andorra largon rrezikun.

Reklama

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese

Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese

La Liga
Përballje e shqiptarëve në MLS, Shaqiri me një asistim maestral i siguron një pikë Chicagos

Përballje e shqiptarëve në MLS, Shaqiri me një asistim maestral i siguron një pikë Chicagos

Ndërkombëtare
Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Premier League
Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

La Liga
Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
Kalo në kategori