Gjithçka çfarë ndodhi në ndeshjen Kosova 1–1 Andorra

Kosova ka barazuar 1-1 me Andorrën në stadiumin “Fadil Vokrri” në kualifikimet për Euro 2024, duke i mbyllur ndeshjet e marsit me dy pikë në dy takime.

38 poste

28/03/2023 22:41

Mbyllet ndeshja

Një barazim zhgënjyes i Kosovës ndaj Maltës në “Fadil Vokrri”. Ndeshja mbyllet 1-1.

28/03/2023 22:40

90+5′ Muslija gjuan nga distanca, topi shkon pak mbi portë.

28/03/2023 22:35

90′ Pesë minuta lojë shtesë,

28/03/2023 22:32

84′ Fazliji gjuan nga distanca, por mbron portieri mysafir.

83′ Bytyqi hakon, Muriqi me kokë mbi portë.

81′ Gjuan bukur me kokë Kryeziu, topi shkon ngjitur me shtyllën.

79′ Harkim i Zhegrovës, gjuan Bytyqi me volej, por në duart e portierit.

28/03/2023 22:18

75′ Zeneli dhe Celina dalin nga loja. Bytyqi dhe Muslija në lojë.

28/03/2023 22:15

71′ Muriqi pengohet në zonë, sërish gjyqtari nuk gjykon asgjë.

28/03/2023 22:10

66′ Milot Rashica rrëzohet në zonë, gjyqtari nuk jep penallti. As pasi u shikua në VAR, vendimi nuk ndërroi.

28/03/2023 22:05

Barazohet rezultati shënon Andorra

61’ Albert Alavedra dërgon një top drejt portës, ku gjendet Berto Rosas që shënon për 1-1.

28/03/2023 22:02

GOOOOOOOOL

59′ Gol i bukur i Edon Zhegrovës, i cili mori një asistim të bukur nga Milot Rashica, për ta dërguar në rrjetë.

Momenti i golit

28/03/2023 21:57

54′ Harkim i dobët i Zhegrovës në zonë, askush nuk përgjigjet.

28/03/2023 21:52

48′ Rast për Kosovën. Harkimi i Zenelit, nuk devijohet në portë nga Hadërgjonaj.

28/03/2023 21:50

46′ Dalin nga loja Paqarada dhe Berisha, futen në lojë Zhegrova dhe Rudhani.

28/03/2023 21:49

46′ Fillon pjesa e dytë.

28/03/2023 21:33

Mbyllet pjesa e parë

Kosova kishte raste, por që nuk arriti të shënonte.

28/03/2023 21:32

45+1′ Hadërgjonaj gjuan, por mbrojtja bllokon gjuajtjen.

28/03/2023 21:31

45′ Një minutë lojë shtesë.

28/03/2023 21:29

43′ Rasti më i mirë i Kosovës. Zeneli asiston te Muriqi i cili gjuan, por portieri mbron.

28/03/2023 21:25

40′ Cervos gjuan me lehtësi, mbron Muric.

28/03/2023 21:23

37′ Rashica harkon, topi devijohet dhe portieri e kap.

28/03/2023 21:21

35′ Kosova fiton goditje nga këndi, por Andorra largon rrezikun.

Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian

E ardhmja e Guardiolës tek Man City në dyshim – një emër i ri del favorit për ta zëvendësuar atë

Phil Foden shpjegon pse Bellingham është një ‘dhuratë nga Zoti’ për Anglinë

Refuzohet kërkesa e Prokurorisë, Akil Gjakova lirohet nga paraburgimi

Xhudo
Ancelotti theu protokollin e UEFA-s pasi eliminoi Manchester Cityn nga Liga e Kampionëve