LAJMI I FUNDIT:

LIVE: Dita e fundit e transferimeve

LIVE: Dita e fundit e transferimeve

Ky afat kalimtar veror ka thyer rekorde të shumta të transferimeve, teksa janë bërë investime të majme nga klubet kryesore evropiane. Mirëpo, akoma nuk ka marrë fund. Sot është dita e fundit kur klubet mund të bëjnë goditjet finale për përforcimin e skuadrave të tyre. Telegrafi do t’ju mbajë të informuar në kohë reale për gjithçka që ndodh në tregun e transferimeve.

Reklama
01/09/2016 00:18

Juve është klubi me transferimet më të mira


Lexuesit e Telegrafit zgjedhin Juventusin si klubin me transferimet më të mira në afatin kalimtar veror të vitit 2016.

Reklama

KËTU MUND T’I SHIHNI REZULTATET

01/09/2016 00:13

Përshëndetja e Luiz si lojtar i Chelseat


David Luiz iu ribashkua Chelseat dhe ka nënshkruar kontratë trevjeçare me Blutë.

Reklama

Edhe pse u raportua për një shumë më të lartë, besohet se klubi anglez është pajtuar t’i paguajë 32 milionë funte PSG-së për të.

luiz

01/09/2016 00:07

Martin huazohet te Fulhami


Chris Martin është transferuar te Fulhami nga Derby, si huazim njëvjeçar.

Reklama

martrin

01/09/2016 00:05

Rickie Lambert te Cardiffi


Rickie Lambert i është bashkuar Cardiff Cityt nga West Bromi.

Reklama

Ai ka nënshkruar kontratë dyvjeçare, ndërsa nuk është bërë i ditur çmimi i transferimit.

01/09/2016 00:03

Joselu te Deportivo


Joselu i është bashkuar Deportivos si huazim njëvjeçar nga Stoke City.

Reklama
01/09/2016 00:03

Ka përfunduar afati kalimtar veror në ligat kryesore


Për çdo transferim në momentet e fundit, do të njoftoheni me kohë.

Reklama
01/09/2016 00:00

Zyrtare: Sissoko lojtar i Tottenhamit


Moussa Sissoko ka bërë të ditur se i është bashkuar Tottenhamit nga Newcastle United.

Reklama

Ka  qenë një garë e ashpër ndërmjet Evertonit dhe Spursave, por këta të fundit dolën fitimtarë.

sissoko

31/08/2016 23:57

Unitedi largon edhe një portier


Joel Castro Pereira do të luajë këtë sezon te Belenenses në Portugali.

Reklama

31/08/2016 23:56

Zyrtare: Valencia ka nënshkruar me Ezequiel Garay nga Zeniti


Lojtari ka nënshkruar kontratë katërvjeçare, ndërsa shuma e transferimit ende nuk është bërë e ditur.

Reklama

exeq

31/08/2016 23:53

Zyrtare: Gonzalez te Villarreali


Alvaro Gonzalez ka kaluar te Villareali nga Espanyoli, ku ka nënshkruar kontratë katërvjeçare.

Reklama

villa

31/08/2016 23:52

E kryer: Valencia te Evertoni


Evertoni e ka kompletuar huazimin njësezonal të Enner Valencias.

Reklama

Klubi mund ta blejë lojtarin për 14.5 milionë funte në verën e ardhshme.

enner

31/08/2016 23:49

Blackburni me një transferim


Blackburn Rovers e ka kompletuar edhe transferimin e dytë të ditës, Marvin Emnes, nga Swansea City. 28-vjeçari është huazuar deri në janar 2017.

Reklama

31/08/2016 23:47

Edhe një transferim nga Hull City


Hull City e ka transferuar Dieumerci Mbokanin nga Dynamo Kievi.

Reklama

31/08/2016 23:45

Poyet largohet nga West Ham


West Hami e ka ndërprerë kontratën me Diego Poyet.

Reklama
31/08/2016 23:43

Pereira largohet nga PSG


Roli Pereira do t’i bashkohet klubit nga Ligue 2, Tours FC, në formë huazimi njëvjeçar nga Paris Saint-Germaini.

Reklama
31/08/2016 23:38

Cagliari u detyrua ta merrte Tachtsidisin


Cagliari e ka transferuar Panagiotis Tachtsidis si huazim nga Torino, por klubi ka reaguar ndaj ndërhyrjes së Milanit që ia rrëmbeu Mati Fernandezin.

Reklama
31/08/2016 23:37

Newcastle merr lojtarin e Chelseat


Newcastle United e ka kompletuar transferimin e Christian Atsu në formë huazimi njëvjeçar nga Chelsea.

Reklama

31/08/2016 23:34

Ky është “transferi” i Realit


Real Madridi në ditët e fundit të afatit kalimtar veror nuk ka sjellë ndonjë futbollist si në të kaluarën. Por, skuadra madrilene ka arritur që të transferojë në radhët e sponsorëve edhe kompaninë koreano-jugore të gomave, Hankook.

Reklama

real

31/08/2016 23:32

Tërhiqet Evertoni


Evertoni ka ndërprerë interesimin për mesfushorin e Newcastle United, Moussa Sissoko.

Reklama

Burime të Sky thonë se tash Tottenhami e ka rrugën të hapur.

31/08/2016 23:31

Sissoko e ka zgjedhur Tottenhamin?


Vazhdon lufta ndërmjet Evertonit dhe Tottenhamit për Moussa Sissokon.

Reklama

Sipas RMC, francezi ka vendosur që të shkojë te Spursat dhe të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare.