Ballkani edhe pse ishte në epërsi nga pjesa e parë, pësoi humbje në fund me rezultat 2-1 nga Sivasspor në “Fadil Vokrri” në kuadër të xhiros së katër të fazës së grupeve.


Telegrafi ju mban të informuar në kohë reale për detajet e takimit Ballkani – Sivasspor.


Lajme Live

5 muaj

Mbyllet ndeshja

5 muaj

90′ Gjyqtari ka dhënë katërt minuta lojë shtesë.

5 muaj

86′ Ballkani me të gjitha forcat në sulm.

5 muaj

GOL

82′ Sivasspori merr epërsinë me golin e Karol Angielski, i cili tundi rrjetë nga afërsia për 2-1.

5 muaj

79′ Kuc gjuan nga distanca, goditja e tij bllokohet.

5 muaj

76′ Del Zyba, futet në lojë Edvin Kuç.

5 muaj

Barazohet rezultati`

72′ Hakan Arslan shënon me kokë për Sivassporin. Barazohet rezultati në 1-1.

5 muaj

71′ Krasniqi gjuan nga distanca, por në duart e portierit.

5 muaj

66′ Clinton N’Jie gjuan, por pret Frashëri.

5 muaj

62′ Rrahmani në pozicion të mirë, por nuk gjuan.

5 muaj

60′ Korenica lëshon një gjuajte të fortë nga distanca, portieri mbron.

5 muaj

56′ Lojtari i Sivasspor, Saba, rrëzohet në zonë, gjyqtari e ndëshkon me karton të verdhë.

5 muaj

54′ Sivasspori tenton të krijojnë me harkime, por mbrojtja e Ballkanit në nivel.

5 muaj

52′ Qëndrim Zyba gjuan nga distanca, portieri mbron me vështirës.

5 muaj

51′ Çfarë humb Ermal Krasniqi. I vetëm me portier gjuan në trupin e tij.

5 muaj

50′ Albion Rrahmani në pozicion të mirë, gjuan mbi portë.

5 muaj

48′ Ballkani e nis në sulm edhe pjesën e dytë. Aksione të mira të skuadrës tonë.

5 muaj

46′ Fillon pjesa e dytë.

5 muaj

Mbyllet pjesa e parë

Ballkani shkon në pushim në epërsi prej 1-0 me golin e Armend Thaqit. Skuadra e Ilir Dajës ishte afër edhe golit të dytë.

5 muaj

45′ Albion Rrahmani futet bukur në zonë, tenton pasimin, por bllokohet.

5 muaj

44′ Jashanica tenton goditjen nga distanca, por mbi portë.

5 muaj

43′ Ballkani afër golit të dytë. Ermal Krasniqi gjuan bukur, por goditja e tij pritet nga portieri.

5 muaj

41′ Ballkani po vazhdon lojën në sulm, aksione të bukura të skuadrës tonë.

5 muaj

Goli i tretë i Armend Thaqit në Ligën e Konferencës

Ky ishte goli i tretë i Armend Thaqit në Ligën e Konferencës. Ai ka shënuar kundër Cluj, Sivassit në Turqi dhe tani.

5 muaj

GOOOOOOOOOOOOOL

GOOOL! 36′ Ballkani kalon në epërsi me golin e Armend Thaqit pas asistimit të Meriton Korenicës. 

5 muaj

33′ Lumbardh Dellova bukur kalon një lojtar, gjuan nga distanca, por me shumë mund, portieri e largon në këndore.

5 muaj

30′ Super rast për Ballkanin. Thaqi dhe Korenica kombinojnë, topi shkon te Rrahmani, por ku gjuan mbi portë.

5 muaj

27′ Ballkani tenton t’i afrohet portës së Sivasspor, por mbrojtja largon topin.

5 muaj

25′ Sivasspor sërish me harkime, kësaj radhe del Stivi Frashëri dhe kap topin.

5 muaj

22′ Korenica gjuan, por topi ndalet nga mbrojtja.

5 muaj

20′ Kalojnë 20 minuta lojë, rezultati mbetet i barabartë 0-0.

5 muaj

15′ Aksion i mirë i Ballkanit, por Rrahmani ishte në pozitë jashtë loje kur doli i vetëm me portier.

5 muaj

10′ Këndore për Sivasspor, por mbrojtja e Ballkanit largon topin.

5 muaj

8′ Sivasspor kërkon të rrezikojë me harkim në zonë, por Armend Thaqi largon rrezikun.

5 muaj

3′ Albion Rrahmani në duel në zonë, dëmtohet pas një ndërhyrje nga mbrojtja.

5 muaj

1′ Fillon ndeshja.

5 muaj

Ballkani e kryen ngrohjen para ndeshjes

Skuadra e Ballkanit e ka kryer ngrohjen para ndeshjes me Sivasspor.

5 muaj

Nuk mungon mbështetja nga kryeministri Kurti për Ballkanin

5 muaj

Sivasspor futet në fushën e stadiumit “Fadil Vokrri”.

5 muaj

Përballjet direkte dhe golat

(Foto: uefa.com)

5 muaj

Forma e skuadrave në pesë ndeshjet e fundit

(Foto: uefa.com)

5 muaj

Formacionet zyrtare

Ballkani: Frashëri, Ar. Thaqi, Jashanica, As. Thaqi, Potoku, Dellova, Emërllahu, Zyba, Korenica, Krasniqi, Rrahmani.

Sivasspor: Vural, Paluli, Osmanpasa,Goutas, Ciftci, Charisis, Yalcin, Sabia, Gradel, Yesilyurt, Yatabare.