LAJMI I FUNDIT:

Kur telefoni celular i Jobsit u fik, të gjithë punonjësit e Apple dinin se çfarë po bënte

Kur telefoni celular i Jobsit u fik, të gjithë punonjësit e Apple dinin se çfarë po bënte

Steve Jobs nuk e ka fikur kurrë iPhone-in e tij, pretendon në librin e tij të ri ish-ndihmësi i Jobs Naz Beheshti.

Reklama

“Unë shpejt zbulova se si dukej loja për Steve Jobs dhe se ishte një nga faktorët kryesorë në suksesin e tij si një novator i madh”, shkroi Beheshti.

“Sa herë që e kërkuam dhe nuk mund ta merrnim në një celular, ne do ta gjenim gjithmonë në një vend – në zyrën e Jony Ive, një ish-drejtor i dizajnit në Apple”, transmeton Telegrafi.

Ishte në atë zyrë që buronin shumica e produkteve të Apple, dhe sa herë që Jobs shkonte në zyrën e Ive, ai fikte celularin e tij.

“Ne do të çmendeshim duke e kërkuar atë dhe duke u përpjekur ta sillnim në takime. Përfundimisht do të na duhej të telefononim Jony dhe t’i kërkonim që ta tërhiqte Steve nga gjërat e tij. Koha e kaluar me Jony Jobs i dha hapësirë ​​për të qeshur, imagjinatë, krijim dhe një ndjenjën e përtërirë të lirisë “, shkroi ai në librin e tij. /Telegrafi/