Fustanet, bluzat dhe pantallonat me shkëlqim të lartë janë kryesisht të zbukuruara me luspa ose temina të vogla

Reklama

Shumë stilistë të modës në koleksionet e reja kanë sugjeruar pjesë dhe tekstura të mbrëmjes për ditën, por shumica e këtyre krijimeve i dedikohen ende epokës së daljeve.

Frymëzimi kryesor vjen nga stili disko i viteve shtatëdhjetë, por edhe glamuri i viteve tetëdhjetë, transmeton Telegrafi.

Fustani me bel vepron si një krijim për princeshat moderne. Atë fustan e ka veshur edhe Giovanna Battaglia.

Trendi metalik është ai që ia vlen të ndiqni.

Scarlett Johansson ka të gjitha llojet e bukurive shkëlqyese në gardërobën e saj.

Reklama

Kombinimi i arit dhe argjendit të vjetër sjell një efekt magjik edhe në pantallonat e thjeshta.

Dantella është pjesë e stileve të mbrëmjes, por e veshim edhe gjatë ditës, me taka dhe bluza të thjeshta.

Reklama

Minifundet janë bërë hit i sezonit, ja ku janë në anën me diell të rrugës.

Redaktorja e njohur Anna Dello Russo ka zgjedhje interesante të modës, veshjet e saj janë si një pallat mode.

Moda e rrugës na sjell edhe stile që duket se kanë ardhur nga vitet tetëdhjetë. /Telegrafi/