Dukesha e Kembrixhit shënoi pikë të mëdha të modës teksa u vesh si Princesha Diana në fushën e rugbyt këtë fundjavë.

Kate Middleton mbërriti të shtunën për ndeshjen e rugbyt të Anglisë kundër Uellsit, me një xhaketë elegante Holland Cooper dhe bluzë të zezë, me një veshje që ishte jashtëzakonisht e ngjashme me atë që kishte veshur vjehrra e saj e ndjerë, Princesha Diana për të parë të njëjtat skuadra duke luajtur në vitin 1993.

Pjesa përshkruhet nga marka britanike e trashëgimisë si “e prerë me dorë dhe e bërë tërësisht në Angli duke përdorur lesh të endur në Mbretërinë e Bashkuar”.

Ndërsa Diana veshi xhaketën e saj me një fund dhe çizme të gjata, Middleton, 40 vjeç, zgjodhi një palë pantallona të zeza të përshtatshme dhe taka të zeza.

Kate Middleton vesh çizmet Blundstone të pëlqyera nga të famshmit në Danimarkë Kate Middleton vesh çizmet Blundstone të pëlqyera nga të famshmit në Danimarkë

Ajo gjithashtu mbante një çantë të preferuar, duke zgjedhur markën Tusting Mini Holly.

Përballja e rugbyt të së shtunës ishte një takim familjar pasi Middleton u bashkua me bashkëshortin Princ William dhe djalin e madh Princin George për ndeshjen, me 8-vjeçarin që mbante një xhup të kuq dhe të kaltër Ralph Lauren. /Telegrafi/