Kate Middleton po i largon takat e saj.

Dukesha e Kembrixhit vazhdoi turneun e saj në Danimarkë të mërkurën, duke u veshur me një palë çizme Blundstone të miratuara nga të famshmit për të takuar fëmijët vendas në një kopsht pyjor.

Ajo veshi çizmet Chelsea Classic 550 të Blundstone ndërsa bisedonte me studentët, u ul pranë zjarrit dhe madje preu dru në shkollën në natyrë, e cila fokusohet në aftësitë që ndërtojnë zhvillimin emocional dhe social.

Këpucët e famshme komode dhe të forta të markës australiane janë të pëlqyera nga yje si Emma Watson, David Beckham, Benedict Cumberbatch dhe Lily Collins.

Kate debutoi çizmet e saj rezistente ndaj motit ndërsa po bënte pazar në dyqanin Peter Jones të Londrës në fillim të shkurtit, por e mërkura shënoi herën e parë që ajo i vishte ato në një ngjarje zyrtare.

Mbretëresha i stiloi Blundstones e saj me xhinse të zeza të ngushta, xhaketën që e kemi parë në takime të tjera në natyrë dhe një pulovër ngjyrë kremi me jakë. /Telegrafi/