LAJMI I FUNDIT:

Kate Middleton mbështet Ukrainën e veshur me bluzën e kaltër nga Alexander McQueen dhe gjilpërën me flamur

Kate Middleton mbështet Ukrainën e veshur me bluzën e kaltër nga Alexander McQueen dhe gjilpërën me flamur
Reklama

Duka dhe Dukesha e Kembrixhit dolën me bluza të kaltra dhe flamur për të treguar solidaritetin e tyre me popullin e Ukrainës.

E veshur me një bluzë kashmiri Alexander McQueen në të njëjtën nuancë si flamuri ukrainas, Middleton shtoi një gjilpërë me flamur me një zemër të bardhë mbi të për një vizitë në Qendrën Kulturore të Ukrainës në Londër.


Princi William mbante të njëjtën të fiksuar në xhaketën e tij, të cilën e kombinoi me një këmishë të kaltër të hapur nën një pulovër të errët.

Middleton, 40 vjeç, shtrëngoi një qese letre kafe kur çifti mbërriti dhe doli që ajo kishte sjellë ushqime të veçanta për vullnetarët.

Kate Middleton vishet si Princesha Diana në një ndeshje rugby
Lexo po ashtu Kate Middleton vishet si Princesha Diana në një ndeshje rugby

Çifti gjithashtu tregoi mbështetjen e tyre për vendin në një mesazh të publikuar javën e kaluar në platformat e tyre të mediave sociale.

“Në tetor 2020 ne patëm privilegjin të takojmë Presidentin Zelenskyy dhe Zonjën e Parë për të mësuar për shpresën dhe optimizmin e tyre për të ardhmen e Ukrainës”, postuan familja mbretërore.

Kate Middleton nderon Danimarkën me vathët e stilistit të Kopenhagës
Lexo po ashtu Kate Middleton nderon Danimarkën me vathët e stilistit të Kopenhagës

“Sot ne qëndrojmë me Presidentin dhe të gjithë popullin e Ukrainës, ndërsa ata luftojnë me guxim për të ardhmen”. /Telegrafi/