Iris Law është shfaqur e gjitha e lidhur.

Modelja 21-vjeçare dhe ylli i stilit – e cila është vajza e Jude Law dhe Sadie Frost – u shfaq në festën e Javës së Modës në Londër të Perfect Magazine të hënën e veshur me një fustan korse të gjelbër Versace me pamje të njohur nga më parë.

Në vitin 2003 (kur Law ishte vetëm dy vjeç), Beyonce kishte të njëjtën pamje me dantella në tapetin e kuq të MTV Movie Awards, duke e kombinuar me sandale me rripa, një gjerdan të zbukuruar me bizhuteri dhe një kapje flokësh.

Dizajni, i cili fillimisht debutoi gjatë shfaqjes së Versace të vjeshtës 2003, u modelua gjithashtu nga superylli i muzikës, Christina Aguilera, në fushatën e shtëpisë së modës.

Reklama
Reklama

Pothuajse dy dekada më vonë, Law i dha fustanellës një rrotullim të ri me grimin vezullues dhe prerjen e saj bionde platin.

Ka kuptim që marka luksoze italiane do të zgjidhte atë për të veshur këtë stil të veçantë arkivor; Law është bërë disi një muzë e Versace muajt e fundit, duke veshur markën në një festë Frieze në tetor dhe duke u ulur në rreshtin e parë në shfaqjen e saj të pistës së pranverës 2022 në shtator (e veshur me një veshje të zgjedhur nga vetë Donatella Versace). /Telegrafi/