LAJMI I FUNDIT:

Frizura e vjeshtës është Nob: Më e thjeshtë për mirëmbajtje, por shumë elegante! (Foto)

Frizura e vjeshtës është Nob: Më e thjeshtë për mirëmbajtje, por shumë elegante! (Foto)

Pas frizurave më të popullarizuara në disa sezone të fundit, bobit dhe lobit, besoni apo jo, po na vjen edhe stili Nob.

Është interesante që emrin e ka marrë nga aktorja e njohur holivudiane Nina Dobrev.

Nina, në karrierën e vet, shpesh ka ndryshuar frizurën, gjatësinë dhe ngjyrën e flokëve, në mënyrë që vite të tëra, si shumë kolege të veta, ka filluar gradualisht të shkurtojë gjatësinë e flokëve, transmeton Telegrafi.

Pas flokëve shumë të gjatë dhe bartjes së ekstenzisë në shumë raste formale, ka ardhur radhe edhe i lobit, ndërkaq shumica e yjeve të cilat kanë bartur lob, së shpejti, në vend që të lëshojnë flokët, kanë vendosur për stilin bob.

Këto dy frizura pa dyshim janë aq të popullarizuara për shkak të thjeshtësisë së tyre dhe mirëmbajtjes së lehtë, ndërkaq ky stil për çdo yll që çdo ditë patjetër duhet të jetë e rregulluar është një luks plus.

Reklama

Kështu edhe Nina Dobrev ka provuar magjinë e bobit dhe u është bashkuar kolegeve të njohura të veta në klubin e adhuruesve të bobit vjeshtor “të kultivuar”. Dhe pastaj stilistët e tyre kanë shkuar një hap para dhe është krijuar stilin Nob. /Telegrafi/