Është zbuluar se sa ka qenë topi në lojë gjatë kohës shtesë në finalen e Euros, janë tërbuar anglezët

Kombëtarja e Spanjës fitoi të dielën titullin e katërt të kampionit të Evropës pasi mposhti Anglinë me rezultat 2-1 në finalen e Berlinit.

Pas ndeshjes, shumë tifozë anglezë u tërbuan pas fishkëllimës së fundit të gjyqtarit në minutën e 94-të të ndeshjes, duke besuar se ndeshja duhej të vazhdonte.

Tashmë, dy ditë pas finales, është llogaritur se sa ka qenë topi në lojë gjatë ndërprerjeve në kohën shtesë në finalen e Euros, gjë që ka zemëruar edhe më shumë anglezët.

Topi ishte në lojë vetëm një minutë nga katër minutat që gjyqtari Francois Letexier zgjati finalen e Euro 2024.

Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja
Lexo po ashtu Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Shtojmë se në kohën e fundit anglezët humbën një rast të madh pasi Dani Olmo e gjuajti topin nga vija e portës.

Jo shumë kohë më pas, arbitri francez i fryu bilbilit dhe Spanja fitoi titullin e katërt të Kampionatit Evropian në histori. /Telegrafi/

UEFA zgjedh golin më të mirë të Kampionatit Evropian – Shaqiri gjendet lart në listë

Flitej se Shaqiri u largua shkaku i tij, Yakin thyen heshtjen dhe flet për pensionimin e sulmuesit nga Kombëtarja

Me të nënshkruar me Real Madridin, zbulohen të gjitha detajet e kontratës së Mbappes

Pak orë pas largimit nga Anglia, Southgate mund ta marrë drejtimin e klubit të njohur anglez

Gjiganti evropian po avancon në negociata për transferimin sensacional të Alvarez