LAJMI I FUNDIT:

Trepça ’89

Info

Klubi Futbollistik Trepça’89 është klub që bën gara në Superligën e Kosovës dhe është formuar në vitin 1989 dhe vjen nga qyteti i Mitrovicës.

Reklama
FFK reagon për dy ndeshjet e dyshuara për tolerime në Albi Mall Superligë

FFK reagon për dy ndeshjet e dyshuara për tolerime në Albi Mall Superligë

Superliga
Këshilli kombëtar konfirmon hetimet për dy ndeshjet e Superligës

Këshilli kombëtar konfirmon hetimet për dy ndeshjet e Superligës

Superliga
Sokoli i bindur se dy ndeshjet e Superligës do të hetohen nga UEFA

Sokoli i bindur se dy ndeshjet e Superligës do të hetohen nga UEFA

Superliga
Trepça ’89 i reagon FFK-së për rezultatin e ndeshjes mes Ferizajt dhe Dukagjinit

Trepça ’89 i reagon FFK-së për rezultatin e ndeshjes mes Ferizajt dhe Dukagjinit

Superliga
Goli tjetër i përfolur në rrjetet sociale: Trepça ’89 po ashtu shënoi në kohën shtesë ndaj Prishtinës

Goli tjetër i përfolur në rrjetet sociale: Trepça ’89 po ashtu shënoi në kohën shtesë ndaj Prishtinës

Superliga
Trepça ’89 bie në Ligën e Parë përkundër fitores ndaj Prishtinës

Trepça ’89 bie në Ligën e Parë përkundër fitores ndaj Prishtinës

Superliga
Trepça ’89 dhe Prishtina luajnë vetëm për fitore, formacionet zyrtare

Trepça ’89 dhe Prishtina luajnë vetëm për fitore, formacionet zyrtare

Superliga
Çfarë pritet të vendos xhiro e fundit në Superligën e Kosovës?

Çfarë pritet të vendos xhiro e fundit në Superligën e Kosovës?

Superliga
Xhiro e fundit në Superligë, luhet për pozitën e barazhit dhe vendin e katërt

Xhiro e fundit në Superligë, luhet për pozitën e barazhit dhe vendin e katërt

Superliga
Dukagjini merr tri pikët e radhës për të ruajtur pozitën e katërt

Dukagjini merr tri pikët e radhës për të ruajtur pozitën e katërt

Superliga
Dukagjini në kërkim të fitores për Evropën, Trepça ’89 pikët e mbijetesës – formacionet zyrtare

Dukagjini në kërkim të fitores për Evropën, Trepça ’89 pikët e mbijetesës – formacionet zyrtare

Superliga
Xhiro vendimtare në Superligë, luhet për titullin, Evropën dhe mbijetesën 

Xhiro vendimtare në Superligë, luhet për titullin, Evropën dhe mbijetesën 

Superliga
Nëntë klube licencohen për garat evropiane, tri klube nuk e kalojnë procesin e licencimit

Nëntë klube licencohen për garat evropiane, tri klube nuk e kalojnë procesin e licencimit

Sport vendor
Trajneri i Trepçës ’89 thotë se nuk janë dorëzuar në luftën për mbijetesë

Trajneri i Trepçës ’89 thotë se nuk janë dorëzuar në luftën për mbijetesë

Superliga
Panadic thotë se i pëlqeu disiplina e lojtarëve të Ferizajt

Panadic thotë se i pëlqeu disiplina e lojtarëve të Ferizajt

Superliga
Ferizaj fiton duelin direkt për mbijetesë me Trepçën ’89

Ferizaj fiton duelin direkt për mbijetesë me Trepçën ’89

Superliga
Ferizaj dhe Trepça ’89 luajnë ndeshjen vendimtare për mbijetesë, formacionet zyrtare

Ferizaj dhe Trepça ’89 luajnë ndeshjen vendimtare për mbijetesë, formacionet zyrtare

Superliga
Orari për tre xhirot e fundit në Albi Mall Superligë, të gjitha ndeshjet luhen në të njëjtën kohë dhe të njëjtën ditë

Orari për tre xhirot e fundit në Albi Mall Superligë, të gjitha ndeshjet luhen në të njëjtën kohë dhe të njëjtën ditë

Superliga
Edhe trajnerit të Trepçës ’89 i vije keq që Drenica ka rënë nga elita e futbollit kosovar

Edhe trajnerit të Trepçës ’89 i vije keq që Drenica ka rënë nga elita e futbollit kosovar

Superliga
Trajneri i Drenicës ndjen keqardhje që klubi ra për herë të parë nga Superliga e Kosovës

Trajneri i Drenicës ndjen keqardhje që klubi ra për herë të parë nga Superliga e Kosovës

Superliga
Rekord i zi për Drenicën: Bie për herë të parë nga elita e futbollit kosovar me humbjen nga Trepça ’89

Rekord i zi për Drenicën: Bie për herë të parë nga elita e futbollit kosovar me humbjen nga Trepça ’89

Superliga
Trepça ’89 kërkon pikët e plota ndaj Drenicës, formacionet zyrtare

Trepça ’89 kërkon pikët e plota ndaj Drenicës, formacionet zyrtare

Superliga
Xhiro e 33-të në Albi Mall Superligë starton sot me dy duele interesante

Xhiro e 33-të në Albi Mall Superligë starton sot me dy duele interesante

Superliga
Malisheva fiton ‘derbin e mbijetesës’ ndaj Trepçës ‘89

Malisheva fiton ‘derbin e mbijetesës’ ndaj Trepçës ‘89

Superliga

KF Trepça’89 gjatë periudhës 1945-1989 njihej si Rudari, ndërsa gjatë periudhës 1989-2000 njihej si Minatori’89.

Përveç lojtarëve nga Kosova ky ekip ka angazhuar njihet edhe për angazhimin e lojtarëve nga Afrika, Bullgaria e Bosna vite më parë.

trepcccccc

Që nga formimi i klubit në vitin 1989, ky klub arritjen më të madhe e ka në sezonin 2004/2005 duke arritur vendin e dytë në radhitjen tabelare në Superligën e Kosovës.

Trepça ’89 nuk ka arritur ta fitojë asnjëherë titullin e kampionit në Kosovë, mirëpo suksesi më i madh mbetet fitimi i Kupës së Kosovës.

Skuadra bardh e gjelbër nga Mitrovica ka arritur ta fitoi Kupën e Kosovës në stinorin 2011/12.

Por sikur mos të mjaftonte ky trofe, 89-shi arriti të triumfoi edhe në Superkupën e Kosovës atë vit dhe këto dy trofe mbetën më të rëndësishmit tek ekipi i ri i Mitrovicës.

Stadiumi:

Trepça ’89 ndeshjet si vendas i luan në stadiumin e tyre ‘Riza Lushta’ në Mitrovicë.

Tifozët:

Tifozët e Trepçës ’89 quhen Torcida dhe janë tifozët e parë në trojet shqiptare, ku gjithashtu janë ndër më të zëshmit në vend.

trepca 89

Titujt:

Kupa e Kosovës (1)

2011/12

 

Superkupa e Kosovës (1)

2011/12