Blogerja e njohur kosovare, “meJehonën” në llogarinë e saj në Instagram ka ndarë një recetë e cila duket jashtëzakonisht e shijshme.

Receta produkt kryesor e ka bukën e shëndetshme integrale “Brotchen” (të cilën e gjeni në Interex me një çmim promocional).

Përbërësit:

– Bukë integrale “Brotchen”
– Vezë fëllënze
– Kripë
– Djathë kaçkavall ose tjetër

Përgatitja:

Fillimisht pjesën e sipërme të bukëve e largoni me thikë dhe pastaj kulaçet i mbushni me vezë fëllënze dhe pak kripë.

Përmbi tyre i shtoni pak djathë kaçkavall (ose tjetër sipas dëshirës).

Në fund, i futni në furrë që të piqen për 8 minuta në temperatura 220 gradë Celsius.

Shija e tyre është e mrekullueshme dhe përgatitja super e lehtë!

Përndryshe buka Integral Brotchen ka afat 2 javë nga dita e prodhimit.