LAJMI I FUNDIT:

Bie nga skelja në Itali, humb jetën një 43-vjeçar nga Kosova

Bie nga skelja në Itali, humb jetën një 43-vjeçar nga Kosova

Një shqiptar i Kosovës ka humbur jetën në një aksident në vendin e punës në një kantier në Olbia të Sardenjës në Itali.

Siç raporton italynews24, kolegët e tij – bashkatdhetarë të viktimës, kanë thënë se 43-vjeçari kishte qenë i sëmurë prej dy muajsh, për shkak të një lëndimi.


Viktima, me iniciale B.B., ishte ngjitur në një nga skelat, dhe ka humbur ekuilibrin duke rënë nga një lartësi prej rreth 10 metrash.

Tragjedia ka ndodhur në kantierin e kompleksit rezidencial të pallateve që do të quhet Londra21, ku operon kompania e ndërtimit dhe ristrukturimit Gimmy Edil, ndërsa kompania ekzekutuese është Plintos Srl.

Në vendngjarje, përveç operatorëve, edhe inspektorët e Spresal-it dhe karabinierët po hetojnë ngjarjen./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë

"Kolla e keqe", infektologu Ramadani tregon tri fazat që kalon i infektuari

Mirjeta Hajzeraj
​Kush është shqiptarja që fshehu aksidentin me dy të vdekur në Kroaci

​Kush është shqiptarja që fshehu aksidentin me dy të vdekur në Kroaci

Kronika e Zezë
Liga Qytetare Shqiptaro-Amerikane dënon ashpër kërcënimin publik të Vuçiqit kundrejt shqiptarëve të Luginës

Liga Qytetare Shqiptaro-Amerikane dënon ashpër kërcënimin publik të Vuçiqit kundrejt shqiptarëve të Luginës

Lugina
Haradinaj kujton vëllain Enverin: Me plagë lufte në trup, i’u ndërpre jeta nga një dorë që donte të mbillte vëllavrasje

Haradinaj kujton vëllain Enverin: Me plagë lufte në trup, i’u ndërpre jeta nga një dorë që donte të mbillte vëllavrasje

Lajme

"Shkrumb e hi", pamje nga fabrika e mjedrës që u dogj në Podujevë

Kronika e Zezë
Përleshje me armë mes dy grupeve në Gjakovë – policia në kërkim të një personi

Përleshje me armë mes dy grupeve në Gjakovë – policia në kërkim të një personi

Kronika e Zezë
Kalo në kategori