LAJMI I FUNDIT:

Avokati i Sadri Ramabajës: Prokuroria nuk ka prova të bazuara ndaj klientit tim (Video)

Avokati i Sadri Ramabajës: Prokuroria nuk ka prova të bazuara ndaj klientit tim (Video)

Avokati, Ramiz Krasniqi i cili është avokat i përfaqësuesit të Lëvizjes Vetëvendosje, Sadri Ramabajës në një intervistë për Telegrafin me gazetarin Muhamet Hajrullahu, ka sqaruar arsyet e arrestimit të klientit të tij, ndaj të cilit dje është caktuar edhe masa e paraburgimit prej 30 ditësh.

Reklama

Krasniqi ka treguar se masa e paraburgimit është caktuar me kërkesë të Prokurorisë Speciale.

“Ekziston dyshimi i bazuar se i pandehuri Sadri Ramabja ka kryer veprën penale “Vrasja e përfaqësuesve të lartë të Republikës së Kosovës nga neni 126 paragrafi 1 lidhur me nenin 34 paragrafi 1 të KPK, dhe Përgatitja e veprave terroriste ose veprave penale kundër rendit kushtetues dhe sigurisë së Republikës së Kosovës nga neni 144 paragrafi 1 dhe 2 të KPK”, ka thënë Krasniqi.

Ai ka theksuar se Ramabaja nuk është arrestuar si pjesëtar LVV-së, por për shkak të këtyre dy veprave penale për të cilat dyshohet se i ka kryer.

Avokati Krasniqi, ka thënë se Prokuroria nuk ka prova të mjaftueshme për këtë rast dhe beson se në seancën e ardhshme dëgjimore, klienti i tij Sadri Rambaja do të lirohet.

“Prokuroria nuk ka prova të bazuara që klienti im është i përfshirë në këtë grup. Unë mendoj që do të lirohet pas seancës së ardhshme. Ramabaja nuk është i implikuar atë e kanë implikuar”, tha Krasniqi. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Vdekja e të riut shqiptar në kufirin me Serbinë, reagon familja Muçiqi

Vdekja e të riut shqiptar në kufirin me Serbinë, reagon familja Muçiqi

Lajme
Caka: Jam dëshmitar okular se Radoiçiqi i vrau tre shqiptarë në Gjakovë

Caka: Jam dëshmitar okular se Radoiçiqi i vrau tre shqiptarë në Gjakovë

Drejtësi
Deputeti serb: Dënoj vrasjen e policit të Kosovës, sulmi në veri ishte i tmerrshëm

Deputeti serb: Dënoj vrasjen e policit të Kosovës, sulmi në veri ishte i tmerrshëm

Lajme
Rama propozoi që KFOR-i ta kontrollojë veriun, reagon Kurti: Policia e Kosovës përgjigjet e para

Rama propozoi që KFOR-i ta kontrollojë veriun, reagon Kurti: Policia e Kosovës përgjigjet e para

Lajme
Rama tha se KFOR duhet të marrë nën kontroll veriun e Kosovës, Haxhiu: Ishte kërkesë e stërvjetruar e Vuçiqit

Rama tha se KFOR duhet të marrë nën kontroll veriun e Kosovës, Haxhiu: Ishte kërkesë e stërvjetruar e Vuçiqit

Lajme
Kritikohet dhe mirëpritet thirrja e presidentes për Asociacionin

Kritikohet dhe mirëpritet thirrja e presidentes për Asociacionin

Lajme
Kalo në kategori