Aeroplani i ri Boing me emrin “Migjeni” i kompanisë Air Albania është nisur këtë të hënë drejt destinacioneve italiane.

Air Albania do fluturojë në Romë, Milano dhe Bolonja me çmime konkurruese dhe shërbime të plota në avion, përfshi edhe ushqimin.

Avioni i parë drejt Italisë ka çuar pasagjerë në Romë, ndërsa sot në mëngjes niset drejt Malpensas në Milano, kurse pasdite do të udhëtojnë në Bolonja. /TCH/