Manchester City mposht thellë Slovan Bratislavën

Pasi barazoi pa gola me Interin në rrethin e parë të fazës së ligës në Ligën e Kampionëve, Manchester City është shfryrë në Slovan Bratislavan.

Citizens kanë triumfuar 4-0 në udhëtim tek kundërshtari i rrethit të dytë të fazës së re të garës më të madhe për klube në Evropë.

Pas vetëm tetë minutash lojë, Man City kaloi në epërsi me golin e Ilkay Gundogan.

Për 2-0 u përkujdes Phil Foden (25’), kur u asistua nga Jeremy Doku, me çka edhe përfundoi pjesa e parë me këtë rezultat.

Në 45 minutat e dytë u shënuan edhe dy gola të tjerë.

Erling Haaland e futi vetën në listën e golashënuesve, kur realizoi për 3-0 në minutën e 58-të.

Për 4-0 realizoi James McAtee, kur shënoi pranoi një asistim perfekt nga Phil Foden.

Pas kësaj fitoreje, Manchester City ka katër pikë, ndërsa në rrethin e tretë takohet me Sparta Pragën e shqiptarëve. /Telegrafi/

Michael Schumacher bën paraqitjen e parë publike pas 11 vjetësh

Formula 1
Ferguson rekomandon trajenrin e njohur italian te Manchester United si trashëgimtar të Ten Hag

Notat e lojtarëve, Bayer Leverkusen 1-0 Milan: Vlerësimi për Xhakën dhe të tjerët

Hansi Flick flet pas fitores dhe lavdëron një lojtar për paraqitjen ndaj Young Boys

Protesta e tifozëve të Borussia Dortmund e cila u mbështet nga shumë tifozë të tjerë drejt UEFA-s