Një lojtar i vetëm ia shkatërroi sezonin Barcelonës – Publikohen pamjet si katalunasit pranojnë dy gola të njëjtë si nga PSG ashtu edhe nga Real Madridi

Barcelona ka shkatërruar sezonin e tyre duke humbur dy ndeshje tejet të rëndësishme brenda pesë ditëve.

Katalunasit janë eliminuar nga Liga e Kampionëve pasi u mposhtën para adhuruesve të tyre nga Paris Saint Germain me rezultat të thellë 1-4.

Humbja në El Clasico nga Real Madridi ishte një goditje tjetër e madhe për katalunasit, pasi tani diferenca e pikëve ka shkuar në 11 pikë në të mirë të Real Madridit.

Araujo godet rëndë La Ligan pasi Barcelona u dëmtua në El Clasico
Lexo po ashtu Araujo godet rëndë La Ligan pasi Barcelona u dëmtua në El Clasico

Barcelona tanimë e ka sezonin e shkatërruar, pasi nuk është në garë për asnjë trofe dhe krejt kjo ka një fajtor të vetëm.

Mbrojtësi portugez Joao Cancelo duket se është fajtori i vetëm për këto dy disfata të rënda, pasi Barcelona ka pranuar dy gola identik si ndaj PSG-së kur shënoi Ousmane Dembele ashtu edhe nga Real Madridi me Lucas Vazquez që realizoi.

Tanimë pamjet janë publikuar në rrjetet sociale ku Cancelo po akuzohet se neglizhenca e tij për të mbuluar sulmuesit kundërshtar i kushtoi Barcelonës që ta përfundoj sezonin pa trofe.

Vlen të përmendet se portugezi shkaktoi një penallti qesharake ndaj PSG-së, por edhe ndaj Realit ishin gabime të njëjta. /Telegrafi/

Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute

Gjithçka çfarë duhet të dini për meçi mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk: Koha, titujt, rekordet dhe pesha e tyre

Real Madrid ka një bishë 19-vjeçare në skuadër: Turku i talentuar Arda Guler tregoi trupin pas stërvitjeve të shumta

Mbrojtësi i Borussia Dortmund trondit me pamjen e tij - ai fiton 10 milionë euro në vit dhe pas dy javësh ka finalen e Ligës së Kampionëve

Modric refuzoi dy oferta të mëdha për të qëndruar në Real Madridi, madje ka ulur edhe pagën

Dhjetë nënshkrimet më të mira të Jurgen Klopp si trajner i Liverpool - Salah, Mane dhe të tjerët