SHBA fitoi CONCACAF duke mposhtur Meksikën dhe të gjithë flasin për kryeveprën e Adams nga 30 metra

Futbollistet e Shteteve të Bashkuara të Amerikës mbrëmë fituan Ligën e Kombeve të Amerikës Veriore dhe Qendrore me fitoren 2-0 ndaj Meksikës.

Golat për trofeun që e fituan amerikanët në Arlington të Teksasit janë shënuar nga futbollistët që luajnë në Evropë.

Në minutën e fundit të pjesës së parë, Tyler Adams shënoi golin për të cilin të gjithë flasin, i cili i hapi rrugën SHBA-së drejt titullit.

Pas pasimit të Weston McKennie, lojtari anglez i Bournemouth goditi nga 30 metra, madje as portieri legjendar meksikan Guillermo Ochoa nuk e ndaloi dot goditjen e tij.

Në minutën e 63-të, lojtari i Borussia Dortmundit, Giovanni Reyna, shënoi finalen 2-0 pas depërtimit fantastik nga Christian Pulisic.

Në këtë mënyrë amerikanët arritën titullin e tretë nga po aq Liga të Kombeve të luajtura. /Telegrafi/

Mësohet arsyeja pse nuk ndërhyri VAR-i te goli i anuluar i Bayern Munichut ndaj Real Madridit

Granit Xhaka, lojtar i ndeshjes Bayer Leverkusen 2-2 Roma: Statistikat e tij janë fantastike

Liga e Evropës

"Deri dje, nuk isha i sigurt se kush ishte lojtari më i mirë në botë, tani e di" - De Ligt me fjalë të mëdha për yllin e Realit

Lista e 50 klubeve më të vlefshme të futbollit: Man Utd lë pas Real Madridin, ngjiten klubet e MLS

Finale shqiptare në Ligën e Evropës, Xhaka dhe Gjimshiti do të jenë përballë

UEFA theu protokollin gjatë vendimit të VAR-it në përballjen mes Real Madridit dhe Bayern Munichut