Ballkani fiton me lehtësi ndaj Drenicës dhe blindon pozitën e parë

Ballkani ka fituar pa vështirësi në shtëpi ndaj Drenicës me rezultat 2-0 në ndeshjen e vlefshme për javën e 26-të në BKT Superligën e Kosovës.

Ekipi i Ilir Dajës ka vazhduar formën e mirë në kampionat, duke marrë fitoren e radhës ndaj klubit nga Skenderaj dhe duke vazhduar si lider në kampionat.

Pjesa e parë u karakterizua me lojë të hapur dhe raste nga të dyja skuadrat, por me vendasit më të mirë dhe më konkret, duke shënuar edhe një gol.

Goli i vetëm në këtë pjesë erdhi në minutën e 40-të dhe ishte Blend Baftiu, i cili shënoi për epërsinë 1-0 pas asistimit të Ermal Krasniqit.

Edhe pjesa e dytë foli në të mirë të vendasve, të cilët luajtën më mirë, krijuan më shumë dhe arritën të shënojnë përsëri për të siguruar fitoren.

Ishte Lumbardh Dellova (59’), i cili shënoi një gol të bukur për 2-0 pas një depërtimi të mirë individual.

Deri në fund të ndeshjes, pati edhe disa raste, por pa arritur t’i ndryshojnë shifrat dhe Ballkani në fund iu gëzua fitores 2-0.

Më këtë fitore, Ballkani e sheh veten në pozitën e parë me 54 pikë apo pesë më shumë se Gjilani i dyti, ndërsa Drenica renditet e shtata me 32 pikë.

Në ndeshjen e radhës, therandasit udhëtojnë te Gjilani, ndërsa drenicasit e presin Feronikelin. /Telegrafi/

Mbappe ‘konfirmon’ transferimin te Real Madridi, bleu vilën e legjendës së Los Blancos

Kështu do të duket Juventusi me Motta si trajner dhe Modricin si ‘gjeneral’ të mesfushës

Jurgen Klopp flet për herë të parë për përplasjen me Mohamed Salah

Skuadrat që përfitojnë më shumë nga fanellat e tyre – askush nuk mund të mposhtë numrin 1

Courtois është kthyer nga lëndimi, Ancelotti tregon se kush do ta ruajë portën ndaj Bayern Munich

Modric ka një “plan B” në rast largimi nga Reali Madridi, do të luante në Ligën e Kampionëve me fanellën e një gjiganti tjetër