Ndërsa po kalojmë më shumë kohë brenda shtëpisë këtë vit, shumë po i japin përparësi rehatisë dhe lehtësisë kur vishen dhe kjo do të ketë një ndikim të rëndësishëm në trendet e vjeshtës dhe dimrit 2020. 

Veshja e thurura janë vendosur të jenë blerja kryesore për vjeshtën, pasi stilist si Jil Sander dhe Jacquemus kanë krijuar veshje të bukura të punuara me shtiza.

Ato kanë filluar të bëjnë bujë në Instagram — një tregues i qartë se ky trend po merr shpejt vrull.

Këto janë disa nga veshjet që ia vlen t’i keni në gardërobën tuaj:

Fustane

Ky do të jetë trendi i fustaneve në vjeshtë Ky do të jetë trendi i fustaneve në vjeshtë

Triko

Jelek

Pantallona

Bluza katrore